Cyklinowanie

18/01/2020 Wyłączono przez grawertop

 

Odnowienie podłogi to zadanie jakie powinno być wykonane w każdym mieszkaniu po upływie kilku lat intensywnego użytkowania. Intensywne użytkowanie przez dłuższy czas odbija się na walorach estetycznych podłogi. Na szczęście niektóre podłogi mogą być odnowione poprzez zabieg cyklinowania. Na czym to polega i ile kosztuje? Postaramy się przyjrzeć temu zagadnieniu w niniejszym artykule.

Wraz z upływem lat na podłodze pojawiają się różnego rodzaju nierówności i zabrudzenia. Parkiet może się łuszczyć, często też powstają pęcherze powietrza oraz drobne ubytki. Dlatego zaleca się przeprowadzenia procesu renowacji co 5 – 15 lat w zależności od stopnia zużycia podłogi.

Cyklinowanie to zabieg, który polega na wykorzystaniu papieru ściernego na powierzchni podłogi. Ścieranie wierzchniej warstwy odbywa się przy użyciu specjalnego narzędzia zwanego cykliniarką wraz z papierem ściernym o odpowiedniej ziarnistości. Proces cyklinowania można przeprowadzić nawet 3-5 razy w odstępie kilku lat. Zazwyczaj cyklinowaniu podlegają podłogi wykonane z twardego gatunku drewna do których zaliczamy przede wszystkim dąb i jesion. Natomiast pozostałe gatunki drewna również mogą być odnowione (wśród nich modrzew, sosna i świerk). Przeszkodą nie są deski malowane farbą olejną, lite deski lub mozaika parkietowa.

Użycie papieru ściernego wiąże się z produkcją pyłu. Aby temu zapobiec można skorzystać z opcji cyklinowania bezpyłowego. Technika ta polega na podłączeniu specjalistycznego „odkurzacza”, który pochłania pył na bieżąco podczas wykonywania cyklinowania. W efekcie odnowienie podłogi jest procesem, który nie wymaga specjalnego przystosowania pomieszczenia i pracochłonnego czyszczenia mieszkania.

Jeśli masz zniszczoną podłogę to zdecydowanie polecamy najpierw zainteresować się usługą odnowienia parkietu zanim przejdziesz do zrywania i układania nowej nawierzchni.  Usługa taka jak cyklinowanie Gdańsk pozwala uzyskać naprawdę zdumiewające efekty przywracające dawny blask. Jednocześnie koszt odnowienia parkietu jest całkiem korzystny dla kieszeni.