WordPress database error: [Expression #1 of ORDER BY clause is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'diginet_budowlany.wp_posts.post_date' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by]
SELECT DISTINCT YEAR(post_date) AS `year`, MONTH(post_date) AS `month`, count(ID) as posts FROM wp_posts WHERE post_type = 'post' AND post_status = 'publish' GROUP BY YEAR(post_date), MONTH(post_date) ORDER BY post_date DESC

Cyklinowanie

grawertop | Usługi budowlane | 18 stycznia 2020

 

Odnowienie podłogi to zadanie jakie powinno być wykonane w każdym mieszkaniu po upływie kilku lat intensywnego użytkowania. Intensywne użytkowanie przez dłuższy czas odbija się na walorach estetycznych podłogi. Na szczęście niektóre podłogi mogą być odnowione poprzez zabieg cyklinowania. Na czym to polega i ile kosztuje? Postaramy się przyjrzeć temu zagadnieniu w niniejszym artykule.

Wraz z upływem lat na podłodze pojawiają się różnego rodzaju nierówności i zabrudzenia. Parkiet może się łuszczyć, często też powstają pęcherze powietrza oraz drobne ubytki. Dlatego zaleca się przeprowadzenia procesu renowacji co 5 – 15 lat w zależności od stopnia zużycia podłogi.

Cyklinowanie to zabieg, który polega na wykorzystaniu papieru ściernego na powierzchni podłogi. Ścieranie wierzchniej warstwy odbywa się przy użyciu specjalnego narzędzia zwanego cykliniarką wraz z papierem ściernym o odpowiedniej ziarnistości. Proces cyklinowania można przeprowadzić nawet 3-5 razy w odstępie kilku lat. Zazwyczaj cyklinowaniu podlegają podłogi wykonane z twardego gatunku drewna do których zaliczamy przede wszystkim dąb i jesion. Natomiast pozostałe gatunki drewna również mogą być odnowione (wśród nich modrzew, sosna i świerk). Przeszkodą nie są deski malowane farbą olejną, lite deski lub mozaika parkietowa.

Użycie papieru ściernego wiąże się z produkcją pyłu. Aby temu zapobiec można skorzystać z opcji cyklinowania bezpyłowego. Technika ta polega na podłączeniu specjalistycznego „odkurzacza”, który pochłania pył na bieżąco podczas wykonywania cyklinowania. W efekcie odnowienie podłogi jest procesem, który nie wymaga specjalnego przystosowania pomieszczenia i pracochłonnego czyszczenia mieszkania.

Jeśli masz zniszczoną podłogę to zdecydowanie polecamy najpierw zainteresować się usługą odnowienia parkietu zanim przejdziesz do zrywania i układania nowej nawierzchni.  Usługa taka jak cyklinowanie Gdańsk pozwala uzyskać naprawdę zdumiewające efekty przywracające dawny blask. Jednocześnie koszt odnowienia parkietu jest całkiem korzystny dla kieszeni.

Kometarze

Napisz pierwszy komentarz.

RSS komentarzy.

Komentarze dla tego wpisu zostały wyłączone.

Polski Wordpress
Oparte na WordPress | Theme by Roy Tanck. Tłumaczenia dokonał azWeb dla Polski support WordPress