Dlaczego warto zainwestować w odpowiednie rękawice spawalnicze?

07/07/2020 Wyłączono przez grawertop

Praca przy zgrzewaniu metalowych elementów ze sobą z pewnością jest bardzo wymagająca, ale i niesie ze sobą spore zagrożenie jeśli chodzi o prawidłową kondycję dłoni czy palców. Stąd też osoby zajmujące się spawaniem, jak i zakłady przemysłowe chętnie inwestują w dopasowane rękawice. Aby taki produkt odpowiednio służył, musi być dobrej jakości i pochodzić od znanego producenta. A jakie jeszcze cechy powinny posiadać doskonałe rękawice?

Produkowane przez zaufanych dostawców rękawice przede wszystkim posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty zezwalające do ich użycia na określonych stanowiskach. Istnieje szereg norm, które ustalają cechy jakie powinny mieć tego typu elementy, klasyfikują poszczególne rodzaje rękawic do wykonywanych z ich pomocą prac, jak również jakie wymagania trzeba spełnić na stanowisku spawacza aby zapewnić pełną ochronę. Stosując sprawdzone produkty nie trzeba narażać swoich pracowników na niepożądane efekty, oraz firmę na negatywne wnioski z ewentualnej kontroli…

Ważny jest również odpowiedni materiał, z jakiego zostaną przygotowane rękawice. Zwykle wykorzystuje się skórę licową kozią oraz dwoinę bydlęcą. Takie materiały doskonale układają się na skórze dłoni, dodatkowo są na tyle elastyczne i rozciągliwe, że pomagają zachować pełną swobodę ruchów podczas pracy. Warto również sprawdzić jak zostały przygotowane rękawice. Czy część wierzchnia została wykonana z jednego kawałka skóry oraz jak przygotowano ochronę kciuka.

W przepisach branży BHP mówiąc o rękawicach możemy mieć na myśli jeden z dwóch typów: rękawice spawalnicze oraz rękawice typu spawalniczego. Pomiędzy nimi jest dość istotna różnica, pierwsze bowiem są dostosowane do realizacji zadań w zakładach pracy zgodnie z założeniami zawartymi w normie EN 12477. Z kolei rękawice typu spawalniczego nie posiadają certyfikacji, trudno jest więc określić ich przydatność i funkcjonalność w kontekście pracy z systemami spawalniczymi. Warto więc dobrać takie rękawice, dzięki którym będziemy mieć pewną ochronę podczas pracy.
Sprawdź: http://levelsc.pl/rekawice-spawalnicze/