Eksploatacja młota hydraulicznego w koparkach i minikoparkach.

04/08/2018 Wyłączono przez grawertop

Współcześnie praktycznie każdą koparkę oraz minikoparkę można bezproblemowo wyposażyć w dodatkowe narzędzia, takie jak chociażby młot hydrauliczny, dzięki którego zastosowaniu niektóre prace mogą być realizowane o wiele sprawniej i szybciej. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim prace związane z wyburzeniami, aczkolwiek także i pokonywanie przeszkód gruntowych może być realizowane przy pomocy młota do minikoparki. Warto przyjrzeć się nieco bliżej kwestii eksploatacji tego typu narzędzi, bowiem okazują się one być wyjątkowo przydatnymi w każdym praktycznie przypadku.

Wybór młota i jego montaż.

W pierwszej kolejności trzeba będzie dokonać wyboru odpowiedniego młota hydraulicznego, który będzie mógł być zamontowany na posiadanej przez nas maszynie. W tej kwestii zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do autoryzowanego przedstawiciela producenta młotów hydraulicznych, bowiem tylko on może nam idealnie dopasować młot do posiadanej przez nas maszyny. Wraz z młotem dostaniemy zestaw wymiennych grotów do różnych prac, oraz adapter, który ułatwiać będzie montaż młota na naszej koparce bądź minikoparce. Warto także podkreślić, iż obecnie, praktycznie każdy młot do koparki będzie stosunkowo prosty w obsłudze i nie będzie nawet wymagać smarowania, gdyż posiada odpowiednie systemy smarownicze. Jedynym zadaniem, jakie będzie tutaj przed nami stawiane, będzie kwestia utrzymania narzędzia w odpowiedniej czystości, co zdecydowanie przedłuży jego żywotność. Warto dbać o posiadany młot do koparki, gdyż jest to narzędzie stosunkowo kosztowne, a jego uszkodzenie może pociągać za sobą kolejne koszty, związane z jego naprawą.

Montaż młota jest stosunkowo prosty, bowiem pierwszej kolejności mocujemy w miejscu standardowej łyżki, dostarczony przez dostawcę adapter (jest to niezbędne, aby ten sam młot mógł być instalowany na różnych maszynach, poprzez inny adapter), a następnie już tylko sam młot. W tym przypadku, praca zajmuje kilkanaście minut, a powrót do standardowej łyżki, jest równie prosty i tak samo szybki w realizacji.

Podsumowanie.

Przede wszystkim musimy tutaj zdać sobie sprawę z tego, iż niezależnie czy będzie to młot do minikoparki, czy też młot do koparki, zawsze będzie to narzędzie, znacznie poszerzające możliwości maszyny. Dzięki młotom hydraulicznym możemy realizować wymagające prace wyburzeniowe, montaż słupków zbrojeniowych poprzez ich wbijanie do ziemi, czy też pokonywanie przeszkód ziemnych w postaci starych konstrukcji betonowych i kamieni. Są to więc bardzo korzystnie wpływające na wydajność i możliwości firmy narzędzia, w które rzeczywiście warto zainwestować, szczególnie jeśli z góry potrafimy określić, iż będą dla nas przydatne w codziennej pracy firmowej. Oczywiście, jeśli okaże się, iż zapotrzebowanie na młot do koparki w naszej firmie jest sporadyczne, lepszym rozwiązaniem będzie jego wynajmowanie na doby, niż zakup, bowiem jest to narzędzie na tyle kosztowne, iż jego zakup może być uzasadniony tylko regularnym zapotrzebowaniem na pracę młota hydraulicznego w posiadanej koparce czy też minikoparce.