Estetyczna posadzka kamienna w twoim domu.

30/07/2018 Wyłączono przez grawertop

Wśród wielu różnorodnych rozwiązań, które pozwalają nam na jednoczesne podniesienie poziomu estetyki wystroju wnętrz, a poza tym niosą także inne korzyści, zdecydowanie najciekawszym wydaje się być wykonanie posadzek wewnętrznych z naturalnego kamienia. W tym zakresie wykorzystywane są przede wszystkim marmury, trawertyny i granity, które stanowią zdecydowanie najlepsze naturalne kamienie do wykonywania posadzek. Warto także podkreślić, iż obecnie dzięki stałemu postępowi technologicznemu w zakresie pozyskiwania i obróbki naturalnego kamienia, tego typu wykończenia wnętrz zyskują znacznie na popularności, bowiem staja się coraz bardziej przystępne cenowo.

Zalety zastosowania posadzki kamiennej.

Przede wszystkim, jak już wspominaliśmy, wykonanie posadzki kamiennej wewnątrz swoich pomieszczeń mieszkalnych, będzie gwarantować nam bardzo wyraźne podniesienie estetyki wystroju wnętrz, w stosunku do innych rozwiązań w tym zakresie. Nie jest to jednak wszystko, bowiem kamienna posadzka będzie także gwarantować cały szereg innych korzyści, a są to po kolei:

  • Wysoki poziom estetyki wystroju wnętrz przekładający się także na podniesienie komfortu użytkowania domu.
  • Bardzo wysoka trwałość naturalnego kamienia – raczej trudno będzie nam zupełnie przypadkowo doprowadzić do uszkodzenia kamiennej posadzki.
  • Odporność na działanie czynników chemicznych – praktycznie wszystkie stosowane zazwyczaj w domach detergenty będą w stu procentach bezpieczne dla kamiennej posadzki.
  • Brak trudności pielęgnacyjnych – poza standardowym utrzymaniem czystości przy zastosowaniu normalnych detergentów, warto jedynie kilka razy do roku zaimpregnować posadzkę przed osadzaniem się kamienia z twardej wody.

Mamy tutaj więc do czynienia z dość sporą ilością korzystnych aspektów, przy jednym jedynym minusie, jakim jest wysoka cena. Oczywiście, tak jak już wspomnieliśmy, obecnie nie jest to cena wcale aż tak bardzo wygórowana, bowiem jeśli zapłacimy za podłogę dwa czy też nawet trzy razy tyle, a jej trwałość będzie pięcio a nawet dziesięciokrotnie wyższa, to okazuje się, iż ostatecznie będziemy na tym po prostu oszczędzać.

Wykonanie posadzki kamiennej.

Samo wykonanie posadzki kamiennej powinniśmy raczej pozostawić fachowcom z firm kamieniarskich, którzy posiadają odpowiednie narzędzia, wiedzę i doświadczenie w obróbce kamienia naturalnego. W pierwszej kolejności, zanim powstaną jakiekolwiek ekskluzywne posadzki w wykonaniu z kamienia, pracownicy warsztatu kamieniarskiego będą pobierać wymiary naszych wnętrz i ustalać wykonanie poszczególnych pomieszczeń, abyśmy byli w pełni zadowoleni z ostatecznego efektu estetycznego. Następnie już na warsztacie, będą zajmować się przygotowywaniem wszystkich płyt kamiennych i ich szlifowaniem a dopiero ostatecznie, na samym końcu zajmą się ich klejeniem i wykonaniem naszej posadzki kamiennej. Jest to więc proces stosunkowo czasochłonny, które w specyficznych sytuacjach może zająć nawet wiele tygodni, niemniej jednak w tym przypadku warto zaczekać, bowiem ostateczny efekty będą przechodzić nawet najśmielsze wyobrażenia.