Estetyczny i trwały blat kuchenny z konglomeratu.

30/08/2017 Wyłączono przez grawertop

Blat kuchenny to jeden z najważniejszych elementów każdej kuchni. W końcu to na blacie będziemy przygotowywać potrawy i ustawiać naczynia oraz sprzęty kuchenne, wobec czego powinien on być trwały i w miarę możliwości jak najbardziej estetyczny. Chodzi tutaj przecież o to, aby ogólnie całe pomieszczenie kuchni było jak najbardziej estetyczne, abyśmy dzięki temu dobrze się tam czuli. Tym bardziej, iż w końcu w kuchni spędzamy stosunkowo sporo czasu na przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu po jedzeniu. Generalnie rzecz biorąc, warto tutaj wziąć pod uwagę najnowsze rozwiązania w tym zakresie czyli blaty z konglomeratu. Poniżej opowiemy nieco więcej o tym rozwiązaniu technologicznym, jego zaletach i walorach estetycznych, wobec czego zapraszamy serdecznie do lektury wszystkich zainteresowanych Tyn nowoczesnym rozwiązaniem do kuchni.

Czym jest konglomerat?

Oczywiście w pierwszej kolejności należy tutaj wyjaśnić sobie, czym w ogóle jest konglomerat. Otóż jest to specyficzny materiał będący w pewnym sensie sztucznym kamieniem. Bardzo często jest stylizowany na granit lub marmuru, więc możemy się też zetknąć z sytuacją, kiedy blat z konglomeratu będzie nazywany zamiennie blatem marmurowym czy też granitowym. W rzeczywistości jest to jednak odlew żywiczny z wypełnieniem kwarcowym, granitowym lub marmurowym, co pozwala na osiągnięcie takiej estetyki, zbliżonej do naturalnego kamienia. Tutaj jednak mamy do czynienia z żywicą poliestrową, która wypełniona będzie kruszywem granitowym, kwarcowym czy też marmurowym oraz innymi wypełniaczami, która następnie wlewana jest do odpowiednio przygotowanych form, gdzie zachodzi proces jej utwardzania. Proces ten jest inicjowany dwoma składnikami: kobaltem – który dodawany jest do samej żywicy i nadtlenkiem, który dodawany już po wyrobieniu właściwej masy a przed samym wlaniem jej do formy. W zależności od ilości składników inicjujących reakcję utwardzania, będzie ona zachodzić w różnym czasie, jednak charakterystycznym dla różnych czasów będzie to, iż w trakcie jej trwania będzie wydzielana duża ilość ciepła. Gotowe produkty z konglomeratu po wyjęciu z formy mają temperaturę nawet kilkuset stopni. Trzeba tutaj bardzo uważać, aby w procesie wychładzania nie doszło do zbyt drastycznego obniżenia temperatury, bowiem w takich sytuacjach gotowy wyrób może się odkształcać, jeśli nie będzie odpowiednio przytrzymany we właściwym kształcie.

Wyroby z konglomeratu i ich zalety.

Obecnie mamy do czynienia z coraz częstszym zastosowaniem technologii konglomeratu, bowiem charakteryzuje się ona pewnymi zaletami. Przede wszystkim będziemy mieć do czynienia z wysokim poziomem powtarzalności produkcji, bowiem możemy z jednej formy wykonać setki takich samych produktów (blatów, zlewów, doniczek, figurek). Ponadto, konglomerat jest materiałem bardzo trwałym i odpornym na uszkodzenia, a przy tym nieco tańszym niż naturalny kamień. Co więcej, wykonanie zlewozmywaka czy tez blatu z konglomeratu jest mniej czasochłonne i mniej kosztowne niż wykonanie takich samych elementów z naturalnego kamienia. Na uwagę zasługuje również fakt, iż wyroby z konglomeratu mogą być łudzące podobne do naturalnego kamienia, przez co charakteryzują się wysokim poziomem estetyki. Jednym słowem popularność tego rozwiązania nie powinna nas dziwić, właśnie przez wzgląd na fakt iż charakteryzuje się tak wieloma zaletami.