Jak dobrać typ hali do przeznaczenia

31/01/2020 Wyłączono przez grawertop

W dzisiejszym tekście zajmiemy się dylematami, z którymi mierzą się przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na budowę lub wynajem hali magazynowej. Tego typu budynek będzie wykorzystywany najczęściej albo do składowania towarów i sprzętu, albo, jako hala produkcyjna lub laboratorium wytwórcze. Warto wspomnieć, że bardzo często hale wielkopowierzchniowe służą do jednego i drugiego! Przeznaczeniem takich budynków może być również sklep typu market. Niezależnie od tego, o jakiej hali mówimy, w tym tekście pragniemy podać kilka uniwersalnych rad związanych z wyborem lub projektowaniem takiego miejsca. No właśnie, jakie cechy powinna mieć dobra hala magazynowa – o tym przeczytacie w dalszej części artykułu.

Jak stworzyć bezpieczny magazyn?

Po pierwsze – bezpieczeństwo i trwałość. Te cechy wiążą się z jednej strony z odpornością na działanie sił atmosferycznych oraz różnego rodzaju klęski żywiołowe. To, co prawda najczarniejszy ze scenariuszy, ale jak to mówią: przezorny, zawsze ubezpieczony! To właśnie dlatego warto zadbać o to, by hale magazynowe były wykonane wg projektu, który spełni wszystkie założenia na tym gruncie!

Zadbaj o użyteczność hali magazynowej! 

Po drugie – funkcjonalność. Bez wątpienia, gdy przyjdzie już do użytkowania hali magazynowej, to niezależnie od jej przeznaczenia, chyba każdy właścicieli oczekuje od niego jak najlepszej trwałości. To właśnie dlatego o tym warto pomyśleć już na etapie projektu i zadbać nie tylko o wystarczającą przestrzeń, ale także odpowiednie elementy montażowe, czy chociażby podłączenie mediów wszędzie tam, gdzie trzeba będzie je wykorzystywać!

Tania i szybka realizacja

Po trzecie – koszty produkcji. Chyba każdy, kto planuje zainwestować w magazyn, garaż, halę produkcyjną lub inny budynek tego typu, chciałaby, aby finalnie koszty wyniosły go jak najmniej. Warto jednak skonfrontować je z czynnikami wymienionymi w poprzednich akapitach i uzyskać jak najlepszy stosunek ceny, co do jakości. Dla wielu osób nie bez znaczenia będzie także czas potrzebny na wykonanie całej inwestycji. Przedsiębiorcy, którzy potrzebują magazynu na już, muszą zdecydować się na jak najszybsze metody budowlane!

Magazyny stalowe 

Odpowiedzią na wszystkie powyższe potrzeby są nowoczesne magazyny i hale produkcyjne wykonane na stalowych stelażach. To rozwiązanie oferowane przez niektóre firmy zajmujące się tworzeniem tego typu inwestycji. Warto docenić tutaj możliwość stworzenia uniwersalnego projektu, który będzie dostosowany do potrzeb inwestora. W tym przypadku czas inwestycji będzie dużo krótszy, niż budowanie przy użyciu tradycyjnych metod. Warto zwrócić uwagę również na koszta, które mogą być nawet parokrotnie niższe!