Jak przeprowadzić remont w własnym mieszkaniu?

24/10/2018 Wyłączono przez grawertop

Przeprowadzenie remontu w swoim własnym mieszkaniu, czy też domu jednorodzinnym, wcale nie jest tak trudne, jakby się to pozornie mogło wydawać. Wystarczy tutaj podstawowa wiedza w zakresie przeprowadzania prac malarskich. Są to bowiem zdecydowanie najczęściej realizowane prace w trakcie wszelkiego rodzaju remontów. Jeśli zaopatrzymy się w dobrej jakości narzędzia malarskie, czyli szczotki i pędzle, oraz pozyskamy wiedzę na temat realizacji tego typu prac, bez trudu poradzimy sobie z każdym remontem. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej kwestii realizacji tego typu prac. Pozwoli nam to bowiem zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Prawidłowe przygotowanie do prac remontowych.

Zacząć należy przede wszystkim od tego, aby prawidłowo przygotować się do realizacji remontu w swoim domu. Jest to kwestią zdecydowanie najważniejszą. Musimy pamiętać o przygotowaniu niezbędnych narzędzi malarskich, jak również o przygotowaniu pomieszczenia do odświeżenia. Trzeba będzie postępować według pewnych wytycznych i schematów. Jeśli będziemy przestrzegać poniższej listy, to z całą pewnością nie będziemy mieć trudności z prawidłowym przebiegiem remontu.

  • Wyniesienie wszystkich mebli, które można wynieść
  • Zabezpieczenie pozostałych mebli, zbyt ciężkich do wyniesienia. Stosujemy folię budowlaną do ich przykrycia przed zabrudzeniami
  • Zabezpieczenie okien i drzwi. Oklejamy je taśmą malarską, dzięki czemu nie będziemy mieć trudności z domalowaniem ścian przy oknach i drzwiach.
  • Uzupełnienie wszystkich ubytków w ścianach i wyszlifowanie. Warto tutaj sprawdzić wszystko dokładnie. Czasami ubytków nie widać na pierwszy rzut oka, jednak jest pęknięcie, i trzeba je ręcznie wydłubać a potem zakleić.
  • Zagruntowanie ścian odpowiednim preparatem. Jest to wykonywane w celu wyrównania chłonności podłoża. Bez tego zabiegu, może dochodzić do nierównomiernego schnięcia farby. To z kolei może przyczynić się do pojawienia się przebarwień na ścianach.

Ostatecznie pozostanie nam jedynie staranne malowanie i wykończenie odpowiednimi pędzlami. Potem jedynie musimy pozdejmować wszystkie zabezpieczenia i ewentualnie wymyć tam, gdzie niestety coś się zabrudziło.

Zakup odpowiednich narzędzi do prac malarskich.

Nie da się ukryć, iż zakup odpowiednich narzędzi do prac malarskich będzie tutaj kwestią podstawową. Musimy też pamiętać, iż każdy, nawet najbardziej znany producent pędzli i szczotek nie zawsze będzie tym najlepszym. Musimy tutaj samodzielnie sprawdzić poszczególne pędzle i szczotki, aby przekonać się, jak leża w dłoni, oraz jaka jest ich jakość. Warto sprawdzić trzymanie się włosia. Jest to jedną z bardziej kluczowych kwestii, decydujących o jakości pędzli i szczotek. Jeśli włosie będzie trzymać zbyt słabo, będzie się odrywać w trakcie malowania i pozostawać na ścianie. Jest to bardzo irytujące podczas malowania, gdyż ciągle musimy je za sobą zdejmować. Warto więc wyczulić się na tym punkcie szczególnie.