Jak wybrać podest ruchomy odpowiedni do swoich potrzeb?

29/05/2020 Wyłączono przez grawertop

W dobie dzisiejszych czasów trudno wyobrazić sobie realizację większości prac wysokościowych bez doboru odpowiedniego sprzętu budowlanego.

Najczęściej wykorzystywanym sprzętem do tego typu prac są podesty ruchome, potocznie zwane „zwyżkami”.

Wybór odpowiedniego podnośnika wiąże się ze znajomością specyfiki prac jakie mają zostać wykonane. Operator podestów ruchomych powinien wiedzieć, czy do realizacji prac potrzebuje podnośnika nożycowego, teleskopowo przegubowego, masztowego czy też innego wysięgnika.

Niezbędna jest także wiedza na temat zasilania podestu. Ważne jest by pamiętać, że większość podestów elektrycznych jest przeznaczona do prac wewnątrz pomieszczeń (hal), a zwyżki spalinowe są z przeznaczeniem do prac zewnętrznych.

Kolejnym aspektem, który powinien przyczynić się do wyboru podestu ruchomego są jego  parametry techniczne takie jak: udźwig w koszu, szerokość platformy, wysokość podnoszenia, tonaż, itp.

Podest ruchomy warto dostosować do swoich potrzeb i rodzaju wykonywanych prac, a wtedy z powodzeniem zastąpi on rusztowanie zapewniając komfort i bezpieczeństwo podczas realizowanych czynności.