Jakie dofinansowania na fotowoltaike w Kielcach?

27/03/2020 Wyłączono przez grawertop

Świadomość ekologiczna społeczeństwa rośnie. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że zasoby naturalne nie są niewyczerpane, a działalność człowieka ma znaczący wpływ na środowisko i zachodzące zmiany klimatyczne. To wszystko sprawia, że coraz więcej osób zwraca się w stronę bardziej ekologicznych i jak się często okazuje bardziej ekonomicznych rozwiązań na uzyskanie zasobów również we własnych gospodarstwach domowych. Jednym z takich sposobów jest montaż instalacji fotowoltaicznej, która pozwala uzyskać energię elektryczną w sposób tani i ekologiczny.

Jak działają panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne składają się z ogniw fotowoltaicznych, w których to energia słoneczna zostaje przekształcona w prąd stały, dzięki zjawisku fotowoltaicznemu. Pojedyncze ogniwa łączy się w większe grupy w tak zwane moduły fotowoltaiczne. Prąd wytworzony w modułach zostaje przekazany do falownika, który przekształca go na prąd zmienny o parametrach odpowiednich do użycia w naszej domowej sieci.

Korzyści płynące z zainstalowania paneli fotowoltaicznych

Instalacja fotowoltaiczna to przede wszystkim ogromny ukłon w stosunku do środowiska naturalnego. To nasz osobisty wkład w przyszłość dla nas i kolejnych pokoleń. Planetę mamy tylko jedną i musimy zacząć o nią dbać z pełnym zaangażowaniem. Ponadto inwestycja w tego typu instalację jest również opłacalna z ekonomicznego punktu widzenia. Przyjmuje się, że jej koszt powinien zwrócić się w przeciągu 6-10 lat. Gwarantowana długość działania paneli fotowoltaicznych to około 25-30 lat. To oznacza, że przez około 2/3 przewidzianego czasu otrzymujemy energię elektryczną praktycznie za darmo. Mało tego, jesteśmy niezależni od zakładów energetycznych i ich polityki cenowej. Ekonomia i ekologia w jednym. Czy można wymarzyć sobie bardziej idealne rozwiązanie? Bycie eko w tym wypadku po prostu się opłaca.

Jakie są dostępne dofinansowania na fotowoltaike w Kielcach?

Instalacja fotowoltaiczna, choć opłacalna i ekonomiczna, nie jest tania. Jej montaż wymaga dużej inwestycji, na którą nie stać każdego. Na szczęście mieszkańcy Kielc i okolic mogą liczyć na wsparcie finansowe w tym zakresie. Firmy montujące instalację takie jak na przykład PGreen oferują pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Obecnie na terenie Polski dostępne są fundusze z kilku programów wspierających. Są to programy takie, jak: „Mój prąd”, „Czyste Powietrze”, „Prosument 2”. Również niektóre banki oferują swoje wsparcie w postaci nisko oprocentowanego kredytu a przedsiębiorcy i rolnicy mogą skorzystać z ulg inwestycyjnych, czy podatkowych.

Sprawdź: https://pgreen.com.pl/fotowoltaika-kielce/