Jakie są zalety komina systemowego?

06/11/2022 Wyłączono przez grawertop

Jakie są zalety komina systemowego? Komin systemowy jest chętnie wybieranym rozwiązaniem przez osoby budujące dom jednorodzinny. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy czym jest komin systemowy i opisujemy jakimi zaletami się charakteryzuje.

Czym jest komin systemowy?

Komin systemowy jest utworzony z gotowych modułów. Jest to rozwiązanie przeznaczone do tradycyjnych urządzeń grzewczych oraz do nowoczesnych pieców obsługujących paliwa ciekłe i stałe (np. olej, pellet, ekogroszek, węgiel). Jest to zatem dosyć uniwersalne rozwiązanie, które daje więcej możliwości dopasowania się do potrzeb systemu grzewczego niż tradycyjny komin murowany.

Jakie są zalety kominów systemowych z wkładem ceramicznym?

Z reguły kominy systemowe są wyposażone w wkład ceramiczny. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Po pierwsze, na rynku jest bardzo szeroki asortyment. Innymi, słowy można wybierać spośród różnych producentów i różnych półek cenowych. Jest to powszechnie wykorzystywane rozwiązanie.

Po drugie, istotną zaletą jest możliwość zastosowania kominów systemowych do niemal każdego typu urządzenia grzewczego oraz do różnych rodzajów paliwa. Zatem takie rozwiązanie możemy zastosować zarówno, gdy chcemy ogrzewać na gaz lub olej jak i wtedy, gdy stawiamy na nieco bardziej ekologiczne rozwiązania takie jak drewno czy ekogroszek.

Po trzecie, komin systemowy jest rozwiązaniem stosunkowo łatwym w montażu. Możliwe jest dostawienie komina do istniejącego budynku. Co więcej, dzięki temu, że taki komin składa się z gotowych modułów, możliwy jest samodzielny montaż (oczywiście z pomocą instrukcji od producenta).

Po czwarte, jest to sprawdzone rozwiązanie, które sprawdza się w milionach domów na całym świecie. Producenci dają nawet 30 lat gwarancji na wkład ceramiczny.

Po piąte, komin systemowy daje dużą dowolność w kwestiach związanych z wykończeniem – zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Bezproblemowo można użyć tynku cementowo-wapiennego i dostosować aranżacje do swoich potrzeb.

Więcej na temat komina systemowego można przeczytać na https://www.schiedel.com/pl/komin-systemowy/