WordPress database error: [Expression #1 of ORDER BY clause is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'diginet_budowlany.wp_posts.post_date' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by]
SELECT DISTINCT YEAR(post_date) AS `year`, MONTH(post_date) AS `month`, count(ID) as posts FROM wp_posts WHERE post_type = 'post' AND post_status = 'publish' GROUP BY YEAR(post_date), MONTH(post_date) ORDER BY post_date DESC

Kominek z płaszczem wodnym – wady i zalety

grawertop | Ogrzewanie | 5 stycznia 2022

Wybierając kominek, musisz zastanowić się, czy ma pełnić on tylko funkcje estetyczne, czy również grzewcze. Jeżeli zależy ci również na tych drugich, to sprawdź, czemu kominek z płaszczem wodnym jest dobrym rozwiązaniem.

                   Kominek z płaszczem wodnym – wydajny i bezpieczny system

Jeżeli planujesz wybudować dom i zastanawiasz się nad wyborem kominka, pomyśl nad wyborem kominka z płaszczem wodnym. Jest to rozwiązanie nie tylko ekonomiczne i estetyczne, ale przede wszystkim dające wysokie poczucie komfortu. Dostępne na rynku nowoczesne kominki posiadają wydajne i bezpieczne układy kominkowe. Doskonale również współpracują z przewodami i nowoczesnymi systemami kominowymi. Wybierając kominek z płaszczem wodnym, z powodzeniem mógłbyś zrezygnować z innych źródeł ciepła. Niestety zgodnie z prawem, kominek nie może być głównym źródłem ogrzewania w domu, a tylko wsparciem dla innego systemu. Pomimo tej niedogodności korzystanie z kominka może o kilkadziesiąt procent zmniejszyć twoje wydatki na ogrzewanie.

                   Jakie zalety ma kominek z płaszczem wodnym

Kominek z płaszczem wodnym nie emituje tylko ciepła w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Tu jego przewaga nad kominkiem konwekcyjnym, który kumulował ciepło w jednym miejscu.  Ciepło, które się w nim wytwarza za pomocą systemu rur i wody transportowane jest do wszystkich pomieszczeń.

Inną zaletą ta tego rozwiązania jest taka, że do instalacji obsługującej kominek możesz podłączyć inne systemy. Ciekawym rozwiązaniem jest podłączenie do niego kolektorów słonecznych. Dzięki temu latem, kiedy nie używasz kominka, będziesz mieć ciepłą wodę

Instalacja z płaszczem wodnym długo utrzymuje ciepło. Nawet kilka godzin po wygaśnięciu kominka płaszcz wodny emituje ciepło, a kaloryfery w twoim domu pozostają gorące.

                   Jakie są wady kominka z płaszczem wodnym

Podstawową wadą kominków z płaszczem wodnym jest ich nie łatwy montaż. Instalacja tego rodzaju kominka wymaga dużej ingerencji w strukturę domu.

Kominki z płaszczem wodnym dużo lepiej sprawdzą się w mniejszych domach niż dużych. Do ogrzania dużego, ponad 200 - metrowego domu będziesz potrzebował kominka o dużej mocy. Będzie emitował on dużo ciepła przez szybę. W pomieszczeniu, w którym znajduje się kominek, będzie dużo wyższa temperatura niż w reszcie domu i mniejszy komfort przebywania w nim i odpoczynku.

Kominek z płaszczem wodnym to ciekawe rozwiązanie i na pewno lepsze od tradycyjnego kominka konwekcyjnego. Decyzja o jego instalacji musi być przemyślana i najlepiej zdecydować o tym już na etapie projektu.

Więcej na temat kominków z płaszczem wodnym na https://www.schiedel.com/pl/kominy-opole/

Kometarze

Napisz pierwszy komentarz.

RSS komentarzy.

Komentarze dla tego wpisu zostały wyłączone.

Polski Wordpress
Oparte na WordPress | Theme by Roy Tanck. Tłumaczenia dokonał azWeb dla Polski support WordPress