Krzesła drewniane do salonu w stylu rustykalnym

29/05/2020 Wyłączono przez grawertop

Styl rustykalny wraca do łask i staje się nietuzinkowym rozwiązaniem zarówno w przestrzeniach luksusowych, miejskich apartamentów, jak i tradycyjnych domów na wsi. Rustico, znaczy z języka włoskiego wiejski, i określenie to w pełni oddaje istotę tego lubianego stylu aranżacji. W domach zaaranżowanych w stylu wiejskim nie może zabraknąć mebli wygodnych, wykonanych z naturalnych materiałów.

Nieodłącznym elementem rustykalnego salonu są krzesła drewniane. Są to proste siedziska w kolorze naturalnego drewna lub bielone. Warto pamiętać, że styl rustykalny obejmuje też styl prowansalski, gdzie kolor biały i ecru są – obok drewna, na pierwszym planie.

Aranżacja salonu rustico

Aby osiągnąć pożądany efekt i wykreować prawdziwie naturalne wnętrze salonu wiejskiego, należy starannie wybrać poszczególne meble i dodatki. Spokój, harmonię oraz bliskość ze światem natury można zbudować w dużej mierze dzięki wykorzystaniu drewnianych krzeseł. Na rynku są obecnie dostępne zróżnicowane modele, od prostych po finezyjne, z podłokietnikami, zdobieniami albo surowe, drewniane zydle, nawiązujące do estetyki minimalizmu.

Drewniane krzesła są nieodzownym elementem całego zestawu i powinny korespondować ze stołem. W rustykalnym wnętrzu naturalny budulec, jakim jest drewno, może być łączony na różne sposoby, jednak nadmiar różnych gatunków, o odmiennej kolorystyce i układzie słojów może zburzyć harmonię naszego salonu.

Wygodne krzesła w stylu rustykalnym na meble.pl

Jeśli szukasz krzeseł z drewna pojedynczo lub w zestawie, sprawdź najnowszą ofertę od meble.pl. Na stronie sklepu, za pomocą prostej wyszukiwarki dopasujesz rodzaj, markę, materiał, kolorystykę oraz pożądany zakres cenowy mebli do twojego salonu. Co ważne, meble można zamówić bez wychodzenia z domu.

Są tu dostępne krzesła z litego, naturalnego drewna, malowane lub osadzone na metalowych nóżkach. Dla miłośników klasycznych rozwiązań znajdą się też modele tapicerowane, które można kupić osobno i w zestawach razem z funkcjonalnym stołem.