Łyżka z mieszadłem do betonu na ładowarkę kołową.

06/03/2018 Wyłączono przez grawertop

mieszalnik do betonu zamontowany na ładowarce kołowej

Posiadanie ładowarki kołowej w większej firmie budowlanej to na chwilę obecną podstawa. Ciągłe wypożyczanie tego typu sprzętu jest zbyt kosztowne, aby mogło w ogóle być brane pod uwagę, toteż, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie wyłożenie większych pieniędzy na zakup ładowarki. Tym bardziej, iż do tego typu maszyny można zawsze dokupić dodatkową łyżkę z mieszadłem do betonu, która pozwoli nam na przygotowywanie betonu bezpośrednio na placu budowy. Wiąże się to z dość wyraźnymi korzyściami oraz przyspieszeniem realizacji wielu prac, toteż warto przemyśleć tego typu inwestycję, szczególnie w przypadku firm brukarskich czy też zajmujących się stawianiem ogrodzeń, gdzie będziemy mieć do czynienia z dość sporym zapotrzebowaniem na beton na budowie.

Zalety posiadania ładowarki z dodatkową łyżką z mieszadłem do betonu.

Posiadanie łyżki z mieszadłem do betonu na ładowarkę kołową, wiąże się z konkretnymi zaletami, które przyczyniają się do znacznego usprawnienia przebiegu wielu prac budowlanych. Tym bardziej iż możemy tutaj przygotowywać beton w różnych wariantach, czyli suchy, półsuchy oraz mokry, w zależności od aktualnych potrzeb. Do najważniejszych zalet posiadania łyżki z mieszadłem do betonu należy zaliczyć:

  • Możliwość przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy w wymaganej ilości
  • Możliwość rozwożenia betonu po dość rozległym terenie
  • Możliwość przygotowywania betonu zarówno suchego i półsuchego, jak również mokrego.

Warto podkreślić iż łyżka z mieszadłem do betonu na ładowarkę będzie zapewniać nam lepszy przebieg całego procesu budowlanego. W przypadku braku takiej łyżki, koniecznością jest zamawianie betonu z betoniarni, co jednak wiąże się z pewnymi ograniczeniami. W takich przypadkach beton będziemy dostawać w ilości co najmniej jednego metra przestrzennego, oraz o pewnej godzinie, która z reguły nie będzie godziną poranną. W tym też przypadku należy się odpowiednio przygotować do przyjęcia i wyrobienia takiej ilości betonu, co wymaga od nas zupełnie odmiennego podejścia do kwestii realizacji prac.

Posiadając własna łyżkę z mieszadłem do betonu jesteśmy od tych problemów w pełni uwolnieni i beton przygotowujemy kiedy chcemy, jaki chcemy i ile potrzebujemy.

Dobór łyżki z mieszadłem do betonu na ładowarkę.

Prawidłowy dobór łyżki do betonu będzie tutaj uzależniony przede wszystkim od modelu posiadanej ładowarki. W zależności od jej masy całkowitej będziemy mogli dostosować do niej łyżki o różnorodnej pojemności. Najmniejsze łyżki do najmniejszych ładowarek zapewnią nam możliwość przygotowywania do 250 litrów betonu, zaś największe nawet do jednego metra przestrzennego. Jeśli zaś chodzi o właściwy dobór łyżki z mieszadłem do posiadanej ładowarki, najlepiej będzie zdać się na autoryzowanego przedstawiciela producenta łyżek, który posiada odpowiednią w tym zakresie wiedzę i bezproblemowo dopasuje odpowiednią łyżkę do naszej ładowarki. Co więcej, korzystając z usług autoryzowanego przedstawiciela zyskujemy jeszcze gwarancję, obsługę posprzedażną i serwis gwarancyjny, toteż zakup łyżki z drugiej ręki, co prawda przystępniejszy cenowo, wiąże się jednak z pewnymi problemami.