Marmurowa podłoga w łazience

Marmurowa podłoga w łazience

19/01/2023 Wyłączono przez grawertop

Wśród wielu, coraz bardziej popularnych rozwiązań w aranżacji wnętrz, marmurowa podłoga w łazience zyskuje obecnie bardzo wyraźnie na popularności. Jest to wynikiem przede wszystkim tego, iż marmur charakteryzuje się wysokim poziomem estetyki ale nie tylko. Dla wielu inwestorów marmurowa podłoga w łazience to przede wszystkim solidna ochrona przed wilgocią dla pozostałych elementów wylewki podłogowej. Możemy więc powiedzieć, iż nie tylko estetyka jest w tym przypadku najważniejsza, ale istotną rolę odgrywają także parametry techniczne marmuru.

Jakie korzyści daje nam marmurowa podłoga w łazience?

Przede wszystkim jest to materiał szalenie wręcz estetyczny. Pierwszą więc i zarazem najważniejszą korzyścią będzie wyraźnie podniesienie poziomu estetyki wykończenia pomieszczenia łazienki. Nie jest to jednak jedyna korzyść płynąca z tego rozwiązania. Musimy także zwrócić uwagę na fakt, iż marmurowa podłoga w łazience niesie za sobą korzyści natury czysto technicznej. Marmur jest naturalnym kamieniem a ten, jak wiadomo, charakteryzuje się dobrym poziomem odporności na działanie wilgoci, której z pomieszczeniu łazienki nie brakuje. Marmurowa podłoga w łazience jest więc doskonałą izolacją do wylewki podłogowej, zapewniając zatrzymanie wody i skuteczne jej odprowadzanie do kratek ściekowych. W przypadku płytek ceramicznych, z czasem ulegają one degradacji a na ich powierzchni pojawiają się mikro pęknięcia, poprzez które, woda może przedostawać się do wnętrza konstrukcji podłogi.

Jednym słowem marmurowa podłoga w łazience to bardzo korzystne rozwiązanie dla każdego inwestora także ze względów technicznych.

Koszty realizacji.

Oczywiście musimy zdać sobie sprawę z tego, iż łazienka pokryta marmurową podłogą nie jest rozwiązaniem przystępnym cenowo. Płyty marmurowe będą o wiele bardziej kosztowne niż klasyczne płytki ceramiczne, stosowane w pomieszczeniach łazienkowych. Z reguły, musimy się liczyć z koniecznością wydatkowania około 3-4 razy większej kwoty na to, aby w naszej łazience pojawiła się marmurowa podłoga. Jeśli jednak przyjrzymy się wszystkim korzyściom, oraz wysokiej estetyczne tego rozwiązania, to z całą pewnością jest to inwestycja warta tego typu pieniędzy.

Musimy też przecież pamiętać o wysokiej trwałości marmuru. Marmurowa podłoga w łazience będzie służyć nie tylko nam, ale także przyszłym pokoleniom zamieszkującym w naszym domu. Możemy więc powiedzieć, iż jest to inwestycja wielopokoleniowa.

Podsumowanie.

Widzimy więc, iż marmurowa podłoga w łazience jest rozwiązaniem dobrym i korzystnym. Rozwiązaniem, na które warto postawić, w przypadku budowy nowego domu, czy też przeprowadzania generalnego remontu łazienki. Co prawda wiąże się z koniecznością poniesienia zdecydowanie wyższych kosztów, niemniej jednak liczne korzyści płynące z tego tytułu w zupełności rekompensują poniesione koszty.