Metody przeprowadzania odwadniania.

21/12/2017 Wyłączono przez grawertop

Przeprowadzanie prac odwodnieniowych realizowane będzie różnorodnymi metodami, w zależności od konkretnego przypadku. W każdej branży, w której zachodzi konieczność stałego lub też okresowego przeprowadzania odwodnień mamy przecież do czynienia z zupełnie różnymi warunkami prowadzenia robót. Zarówno w pracach budowlanych jak i wydobywczych, będziemy więc stosować zupełnie odmienne metody odwadniania. Stosowane będą zarówno zwykłe pompy zatapialne, czy też agregaty pompowe, ale także bardzo wydajne i efektywne zestawy igłofiltrowe. Warto tutaj więc powiedzieć. Sobie nieco więcej na ten temat aby przynajmniej w podstawowym zakresie wiedzieć, gdzie będą wykorzystywane dane rozwiązania technologiczne.

Odwadnianie w branży budowlanej.

Jednym z przykładów różnorodności procesów odwadniania będzie przemysł budowlany, gdzie będziemy stosować zarówno pompy zatapialne, jak i zestawy igłofiltrowe. Pompy zatapialne będą wykorzystywane przede wszystkim w przypadku, kiedy będzie zachodzić konieczność odwadniania zalanych wykopów budowlanych, na przyjął kanałów pod linie energetyczne, czy też wodociągowe lub kanalizacyjne. Oczywiście tylko w przypadku, kiedy zalane nastąpi w wskutek nagłych i bardzo intensywnych opadów atmosferycznych. W przypadku zaś kiedy będziemy chcieli realizować proces osuszania terenów podmokłych i powstrzymać wodę gruntowa napływającą do wykopów, trzeba będzie zastosować wspomniane wcześniej igłofiltry. Jest to bardzo specyficzna a jednocześnie niesamowicie wydajną metoda przeprowadzania odwadniania terenów podmokłych, dzięki aktorem napływającą wodę gruntowa można bardzo skutecznie powstrzymać. W tym celu do gleby wzdłuż wykopu montowane są igłofiltry, które podłączone do agregatu pompowego poprzez kolektor ssący, będą zapewniać przechwytywanie wody gruntowej. Generalnie rzecz więc ujmując można powiedzieć iż w tym przypadku, igłofiltry będą najskuteczniejszym rozwiązaniem, dostępnym obecnie na rynku.

Odwadnianie w branży wydobywczej.

W przypadku branż wydobywczych, takich jak chociażby górnictwo, będziemy mieć z kolei do czynienia z zupełnie odmiennymi warunkami realizacji prac a co za tym idzie także , innymi metodami pozbywania się wody gruntowej wybijającej na chodnikach i wyrobiskach. Tutaj swoje zastosowanie znajdują przede wszystkim pompy zatapialne górnicze, czyli pompy ze stali kwasoodpornej o bardzo solidnej konstrukcji. Tego typu pompy gwarantują nam stabilne i bezpieczne odprowadzanie wody gruntowej z wyrobisk, dzięki czemu praca wydobywczą może byś skutecznie realizowana. Bardzo istotną w tym przypadku kwestią będzie także fakt, iż zdecydowana większość tego typu działań będzie realizowana przy zastosowaniu pomp wiodących producentów, którzy są w stanie zagwarantować wysoka jakość produkowanych pomp. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby pompy górnicze były odpowiednio wydaj w i sprawdzone w pracy w trudnych warunkach. Ich zadaniem będzie pompowanie wydobywającej się na chodniki wody ido zbiorników, skąd przy pomocy potężnych agregatów tłoczących będzie usuwana. A zewnątrz, na powierzchnię.