Mieszkania w nowym budownictwie

16/07/2013 0 przez admin

Dzięki wciąż kwitnącemu rynkowi nieruchomości w Rzeszowie i obniżkom cen spowodowanych kryzysem, mamy na rynku do czynienia z sytuacją, w której po bardzo preferencyjnych cenach możemy kupić mieszkanie w nowym budownictwie. Ceny mieszkań na monitorowanym, nowym osiedlu wynoszą około 3700 złotych za metr kwadratowy. Dzięki temu młode małżeństwa i rodziny z dziećmi chętnie wybierają taką lokalizację na założenie domu.

Nowe osiedla poza takimi udogodnieniami jak monitoring i duże parkingi, mogą poszczycić się świetnym rozwiązaniem architektonicznym i planistycznym. Malownicze alejki czy nowoczesne, ogrodzone place zabaw są jedną z wielu atrakcji czekających na dzieci i ich rodziców. Dodatkowym atutem jest sąsiedztwo. Nowe osiedla nie posiadają mieszkań socjalnych, w których mogą mieszkać osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, które stanowią zagrożenie dla spokoju i ciszy nocnej. Osoby zamieszkujące takie osiedla to przeważnie osoby pracujące, wykształcone, które stać na zakup mieszkania za kilkaset tysięcy złotych lub kredyt hipoteczny.

Mieszkania na sprzedaż oferowane przez deweloperów na nowych osiedlach mają również inne zalety. Nowoczesne budownictwo sprawia, że mieszkania są ustawne, bardzo dobrze przemyślane i wyposażone w wiele nowych rozwiązań, jak wideodomofon, fotokomórki czy oszczędne oświetlenie. Ponadto należy wspomnieć również o samodzielnym ogrzewaniu każdego mieszkania. Nie mamy już do czynienia z ciepłem pochodzącym z ciepłowni. Każde mieszkanie wyposażone jest w piec wielofunkcyjny i panel sterujący, który utrzymuje pożądaną przez nas temperaturę w mieszkaniu. Dzięki temu mieszkańcy bardziej dbają o bilans cieplny oraz zużycie energii. Również proceder fałszowania liczników ciepła, z którym borykają się spółdzielnie, został tu skutecznie zatrzymany.

Mieszkanie w nowoczesnym budownictwie powoduje również, że czujemy się bezpieczniej. Wielkopłytowe bloki, które często brane są pod lupę z powodu rakotwórczych materiałów, z których były budowane, nie stanowią tutaj problemu.
Są jednak osoby, które bardzo cenią sobie mieszkanie w starym budownictwie ze względów sentymentalnych lub finansowych. Starsze osiedla znajdują się również bliżej centrum, co dla niektórych stanowi niezwykle atrakcyjną lokalizację.