Montaż instalacji elektrycznej a estetyka.

17/08/2018 Wyłączono przez grawertop

Montaż instalacji elektrycznej, z reguły realizowany jest w taki sam sposób. W ścianach wykuwane są odpowiednie rowki, do których następnie wkładane są przewody w prowadnicach zabezpieczających. Następnie rowek jest zalepiony gipsem bądź tynkiem i ściana jest wyrównana. Jest to oczywiście rozwiązaniem najczęstszym i całkiem dobrym. Problem pojawia się jednak w sytuacji, kiedy mamy zamiar przeprowadzić modernizację instalacji, jej rozbudowę, lub po prostu wymienić stary, spalony przewód. W takich okolicznościach jesteśmy zmuszeni kuć dziury w ścianach, i ponownie je lepić, co powoduje dużo brudu, i z reguły też pozostawia ślad na ścianie. Mamy jednak rozwiązanie, które pozwoli na skuteczne ograniczenie tych trudności.

Kanały dla ułożenia przewodów elektrycznych.

Rozwiązaniem o którym mowa, to właśnie kanały dla ułożenia przewodów elektrycznych, które skutecznie likwidują powyższe trudności z ewentualnymi pracami naprawczymi i modernizacyjnymi na gotowej instalacji elektrycznej. Kanały elektryczne, to swego rodzaju rynienki, montowane w ścianach w taki sposób, aby po ich przykryciu listwą maskującą, listwa ta znajdowała się idealnie w płaszczyźnie ściany. Jest to rozwiązaniem o tyle dobrym, iż listwy maskujące możemy dobrać w odpowiednim do naszych ścian kolorze, jak również możemy wybrać odpowiednie, ozdobne listwy. W celu przeprowadzania jakichkolwiek prac, wystarczy zdjąć listwę maskującą i można wymieniać uszkodzone przewody w instalacji. Generalnie rzecz ujmując, jest to rozwiązaniem wyjątkowo korzystnym z punktu widzenia naszej wygody i komfortu korzystania z elektryczności i przeprowadzania jakichkolwiek prac związanych z naprawą czy też rozbudową istniejącej instalacji. Po prostu posiadają kanały instalacyjne nie będziemy musieli kuć w ścianach a następnie tynkować wykutych dziur.

Pozostałe zalety kanałów instalacyjnych.

Oczywiście kwestia ich wyglądu estetyczne jest tutaj bezsporna. Są bardzo estetycznym rozwiązaniem, które przyczynia się do podniesienia wartości estetycznej wnętrz. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na jakiekolwiek rozwiązania lepsze niż listwy maskujące w kolorze ścian. Warto jednakże zwrócić uwagę na kwestię tego, iż listwy mogą także pełnić dodatkową funkcję. Możemy w nich także montować odpowiednio przygotowane do tego celu gniazdka elektryczne. Pozwala nam to na bardzo prostą rozbudowę instalacji o dodatkowe gniazdko. Wycinamy w listwie maskującej przerwę na gniazdko, a następnie w jej miejscu wkładamy gniazdko na zaciskach do listwy. Z całą pewnością ułatwia to nam wiele kwestii, bowiem w każdym przypadku nie musimy się kłopotać jakimikolwiek trudnościami związanymi z naprawą instalacji, dołożeniem gniazdek, łączników, czy też wymianą elementów uszkodzonych. Warto więc przemyśleć tego typu rozwiązania także w swoich domach.