Nowoczesne urządzenia pompowe.

16/07/2018 Wyłączono przez grawertop

W czasie ostatnich lat, w zakresie urządzeń do pompowania wody, ale nie tylko, mamy do czynienia z dość wyraźnym postępem technologicznym. Dzięki temu też, praktycznie każdego roku firmy budowlane, wydobywcze, wodociągowe, kanalizacyjne, a nawet jednostki ratownicze mogą dostawać do codziennej pracy coraz to nowsze urządzenia pompowe, agregaty pompowe, pompy zatapialne. Są to urządzenia w których produkcji zastosowane najnowsze osiągnięcia techniki i nauki, dzięki czemu ich praca staje się systematycznie coraz bardziej wydajna, a ich żywotność o wiele dłuższa.

Agregaty pompowe stosowane w odwadnianiu igłofiltrami.

Jednymi z urządzeń, które przeszły wiele unowocześnień i obecnie można je dostać w bardzo wielu, różnorodnych wariantach, są agregaty pompowe, stosowane przede wszystkim przy odwadnianiu igłofiltrami. Obecnie w tym przypadku, możemy wykorzystywać nawet agregaty tłokowe które gwarantują nam o wiele lepsze wykorzystanie możliwości zestawów igłofiltrowych oraz parametry pracy podczas odwadniania igłofiltrami, gdyż niezależnie od wydajności pracy, będą utrzymywać stałą wysokość podnoszenia. Jest to bardzo pożyteczne w przypadku obniżania poziomu wody gruntowej na terenie objętym pracami ziemnymi, bowiem w pierwszym etapie po uruchomieniu instalacji, wody gruntowej do wypompowania będzie o wiele więcej niż potem, kiedy cała instalacja będzie już pracować prawidłowo. W takich więc przypadkach, wykorzystanie agregatów tłokowych, będzie rozwiązaniem o wiele bardziej korzystnym, bowiem przez cały czas pracy instalacji, będziemy mieć możliwość transportu wody na bezpieczną odległość, szczególnie jeśli będziemy mieć do czynienia ze sporym przewyższeniem.

Pompy zatapialne dla branży wydobywczej.

Bardzo duży postęp technologiczny odbył się także w kwestii pomp zatapialnych dla branży górniczej. Zwiększono ich wydajność przy jednoczesnym obniżeniu kosztów eksploatacji. Konstrukcja nowoczesnych pomp, sprawia, iż są one jeszcze bardziej odporne na trudne warunki pracy. Zastosowane materiały gwarantują większy poziom żywotności pompy w kontakcie z medium wypełnionym różnorodnymi związkami chemicznymi. Generalnie rzecz biorąc, nowoczesne pompy zatapialne górnicze do wody zanieczyszczonej będą charakteryzować się wyższym poziomem wydajności i efektywności pracy, jak również niższą wagą i większym poziomem żywotności, wynikającym z lepszej odporności na uszkodzenia mechaniczne i inne, na jakie narażone są pompy pracujące w branży wydobywczej. Są one także odporne na wszelkiego rodzaju działania czynników chemicznych, czyli będą sobie dobrze radzić na przykład w przypadku wysokiego poziomu zasolenia czy też zakwaszenia pompowanego medium.

Podsumowanie

Reasumując, trzeba tutaj przyznać, iż nowoczesne urządzenia pompowe, stosowane praktycznie w każdej branży, stają się o wiele lepsze i bardziej efektywne w swojej codziennej pracy, wobec czego też, praca z ich zastosowaniem staje się łatwiejsza i bardziej efektywna.