Nowoczesne zasłony okienne.

27/10/2020 Wyłączono przez grawertop

Zasłony okienne to bardzo pożyteczne i korzystne rozwiązanie w każdym domu jednorodzinnym. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, iż dzięki nim możemy skutecznie przejąć kontrolę na poziomem i jakością nasłonecznienia naszych wnętrz w domach i mieszkaniach. Taka konieczność wynika zaś z faktu tego, iż nie zawsze potrzebujemy pełnego prześwitu w naszych oknach. Czasami chcemy po prostu więcej prywatności, a czasami wręcz potrzebujemy odciąć dopływ światła dziennego. W takich sytuacjach, stosujemy zasłony okienne. Obecnie jednak, klasyczne materiałowe zasłony odeszły już do lamusa. Teraz stosuje się przede wszystkim nowoczesne zasłony okienne, takie jak rolety, żaluzje oraz plisy. Szczególnie te ostatnie wydają się być bardzo ciekawym i estetycznym rozwiązaniem.

Jakie nowoczesne zasłony okienne mamy do dyspozycji?

Tak jak już o tym wspomnieliśmy, na chwilę obecną w powszechnym zastosowaniu są rolety, żaluzje oraz plisy. Są to bardzo nowoczesne zasłony okienne, które pozwalają nam skutecznie kontrolować ilość oraz jakość napływającego światła dziennego do naszych pomieszczeń. Warto więc przyjrzeć się każdemu z nich, aby mieć podstawowe rozeznanie w tym zakresie. To zaś pozwoli nam skutecznie dobrać rozwiązanie idealnie dopasowane do naszych potrzeb.

  • Żaluzje okienne – pojawiły się z tej trójki zdecydowanie najwcześniej. Obecnie jednakże już nie są tak bardzo popularne. Wyróżniamy tutaj żaluzje poziome i pionowe. Obydwa typy składają się z cienkich pasków (pionowe z pasków materiałowych, szerszych – poziome z pasków blaszanych, cieńszych). Paski te obracają się wokół własnej osi, zapewniając albo pełen prześwit pomiędzy sobą, albo zachodzą na siebie zasłaniając dopływ światła dziennego do wnętrza
  • Rolety – zdecydowanie nowocześniejsze rozwiązanie. Obecnie bardzo popularne. Do wyboru mamy rolety wewnętrzne jak i zewnętrzne. Powstało mnóstwo wariantów tego typu rozwiązania. Najbardziej nowoczesne zasłony okienne, to rolety kasetowe, które szczelnie przylegają do okien i zapewniają możliwość całkowitego odcięcia światła dziennego. Rolety zewnętrzne zaś, to metalowe zasłony na okna, montowane na zewnątrz. Pozwalają nie tylko na kontrolę nasłonecznienia, ale także zabezpieczają okna przed czynnikami zewnętrznymi.
  • Plisy okienne – to rozwiązanie zdecydowanie najciekawsze. Nowoczesne plisy z Wisły to rozwiązanie zapewniające możliwość skutecznego zasłaniania okien o kształtach bardziej nietypowych. Możemy z ich pomocą przejąć kontrolę nad nasłonecznieniem w przypadku okien trójkątnych, trapezowych czy też owalnych. W ich przypadku materiał zasłony nie jest zwijany na rolkę tylko składany w swego rodzaju harmonijkę. W przypadku okien okrągłych, jest to wręcz wachlarz.

Podsumowanie

Generalnie rzecz biorąc, nowoczesne zasłony okienne to temat stosunkowo szeroki. W każdym jednak przypadku, warto przemyśleć zastosowanie odpowiedniego rozwiązania także u siebie w domu. Dzięki temu bowiem będziemy mogli w pełni kontrolować ilość światła dziennego wpadającego do wnętrza naszego domu czy tez mieszkania. To zaś jest bardzo korzystne dla poziomu naszego komfortu.