Ogrodzenia budowlane, tymczasowe

27/04/2009 0 przez robnab

Budowlane ogrodzenia tymczasowe znajdują zastosowanie jako zabezpieczenie budowy przed wtargnięciem osób niepowołanych, ale również przed kradzieżą znajdujących się tam materiałów budowlanych i narzędzi. Firmy handlowe oferują wiele rodzajów ogrodzeń budowlanych, od paneli ażurowych z wypełnieniem z drutu o różnych wysokościach, poprzez bariery zaporowe i bariery drogowe, po ogrodzenia pełne wypełnione blachą trapezową, osłaniające budowę przed światem zewnętrznym.
W przypadku ogrodzenia ażurowego szczególną uwagę musimy zwrócić na łączenie ramy, w dniu dzisiejszym raczej nie spotkamy łączenia za pomocą spawu, lecz łącze zgrzewane maszynowo. Druga sprawa to grubość drutu siatki, należy zwrócić szczególną uwagę, aby grubość drutu nie była mniejsza niż 3 mm, zazwyczaj nie spotyka się już siatki o grubości drutu większej niż 4 mm.
Natomiast ogrodzenia budowlane pełne z blachy trapezowej wymagają trochę więcej uwagi, tutaj baczną uwagę należy zwrócić na grubość blachy, czy jest ocynkowana czy tylko lakierowana, czy rama ogrodzenia wykonana jest z ceownika czy tylko z kątownika, który dobrze wygląda tylko od strony frontowej i w efekcie osłabia konstrukcję ogrodzenia, która w odróżnieniu od paneli ażurowych narażona jest na podmuchy wiatru.