Ogrodzenie ogrodu

13/07/2008 0 przez Adam z Lublina

Witam w serii artykułów – „Ogrodzenie dla …”

Dzisiejszy artykuł zostanie poświęcony ogrodzeniom dla ogrodu.

Przyszło lato i myślisz zapewne o ogrodzeniu dla swego pięknego ogrodu, masz szczęście, że trafiłeś właśnie na mnie mam dla Ciebie doskonałą propozycję.

Jeśli Twój ogród jest dość niewielki, polecam ogrodzenia z przęseł ogrodzeniowych. Tego typu zabudowań jest bardzo estetyczna, trwalsza niż siatka ogrodzeniowa. Ma niestety jedną wadę jest droga. Ogród musi dodatkowo spełniać kilka warunków. Przdewsztkim teren powinien (chociaż niekoniecznie) być równy. Większe nierówności spowodują, konieczność pochylenia przęseł, na czym znacznie urok całego płotu.

Kolejnym ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę to bramy. Jeśli nasz ogród będzie usytuowany blisko lasu, możliwe, że będą chciały odwiedzić go leśne zwierzęta. Zatem jeśli Twoja działka ma w swoim sąsiedztwie las, powinieneś wybrać wyższe ogrodzenie. Niejednokrotnie słyszałem opowiadania o zwierzętach, które w powodzeniem pokonały ogrodzenie o wysokości 1,5 metra. Niestety zdarzają się też wypadki gdzie zwierze pokonując ogrodzeni porani się. W takim wypadku wiesz jak ważne jest, aby ogrodzenie było wystarczająco wysokie – wyższe ogrodzenie będzie nie do pokonania przez leśną zwierzynę (zwierzę nawet nie będzie starało się go pokonać, zatem nie porani się). Możesz zabezpieczyć swoje ogrodzenie poprzez ocynkowanie. Polega ono na pokryciu warstwy wierzchniej elementów stalowych cienką powłoką cynku – daje to w konsekwencji bardzo skuteczną ochronę przed korozją. Już od dawna stosowano cynkowanie jako formę zabezpieczenia siatka ogrodzeniowa.

Mam nadzieję, że czas, jaki poświęciłeś na przeczytanie tego artykułu nie uznasz jako straconego a zdobyte informacje staną się przydatne.