Okna z drewna czy z plastiku?

28/02/2018 Wyłączono przez grawertop

Podczas budowy nowego domu, zawsze nadchodzi czas, kiedy trzeba podjąć kluczową decyzję dotyczącą stolarki okiennej zastosowanej w domu. Będziemy mieć oczywiście dość prosty wybór, pomiędzy stolarka okienną z drewna z PCV. Prosty jednak tylko pozornie, bowiem w rzeczywistości, trzeba tutaj zwrócić uwagę na wiele kwestii, aby ostatecznie dokonać prawidłowego wyboru, gdyż zarówno okna PCV, jak i okna drewniane będą charakteryzować się swoimi własnymi wadami i zaletami. Musimy zatem przeanalizować wszystkie kwestie które będą przekładać się na podejmowaną przez nas w tym zakresie decyzję, aby ostatecznie, nie żałować dokonanego wyboru stolarki okiennej.

Które okna będą lepsze?

Przede wszystkim te, które będą lepiej dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb i upodobań. W zależności od konkretnego wystroju wnętrz także będziemy musieli patrzeć na podejmowane decyzje w kwestii doboru okien. Trudno będzie nam zastosować okna z PCV w przypadku, kiedy wnętrza będziemy mieć zamiar wykończyć naturalną, drewnianą boazerią. Warto tutaj od razu także podkreślić, iż okna drewniane, w zasadzie będą dość dobrze sprawdzać się praktycznie w każdym przypadku, natomiast okna z PCV, już nie zawsze. Choć trzeba pamiętać o tym, iż nowoczesne technologie produkcji okien z PCV, zapewniają nam możliwość doboru praktycznie dowolnego ich kształtu estetycznego. Możemy nawet zamówić okna z PCV, które będą do złudzenia przypominać okna drewniane, zupełnie nimi nie będąc. Pamiętać trzeba także o tym, iż okna z PCV będą z biegiem czasu poprzez działanie warunków atmosferycznych, a szczególnie promieniowania UV, blaknąć, czyli wytracać kolor. Z drugiej zaś strony w przypadku stolarki okiennej drewnianej, koniecznością będzie regularne przeprowadzanie konserwacji środkami ochronnymi do drewna. Tak więc, wybór ostateczny w dużej mierze zależy od tego, jakie efekty estetyczne chcemy osiągnąć, oraz czy będziemy mieli ochotę na prace konserwacyjne czy też nie.

Zakup odpowiednich okien.

Niezależnie od tego czy naszym celem będzie stolarka okienna drewniana czy też z PCV, bardzo ważnym aspektem będzie dokonanie udanego zakupu, co także nie należy do zadań najprostszych. Musimy tutaj pamiętać przede wszystkim o tym, iż w każdym sklepie, w każdej hurtowni, u każdego dostawcy okien, będziemy mieć do czynienia ze zróżnicowaną ofertą. Musimy tutaj do każdego producenta okien podejść bardzo indywidualnie, przyglądając się uważnie kwestii wykonania okien, zastosowanych rozwiązań technologicznych, okuć, szyb, czy też ogólnie samej konstrukcji. W zależności od producenta, będziemy mieć więc do czynienia z oknami lepszej, lub tez gorszej jakości. Ostatecznie warto tutaj skorzystać z różnorodnych for internetowych gdzie z całą pewnością znajdziemy mnóstwo opinii na temat poszczególnych producentów okien, zarówno drewnianych, jak i z PCV, co pozwoli nam wyrobić sobie jakieś konkretniejsze już opinie na temat poszczególnych wytwórców, a to tutaj będzie kwestią wręcz kluczową.