Parametry techniczne okien dachowych.

27/08/2015 Wyłączono przez grawertop

Prawidłowy wybór okna dachowego to bardzo ważna kwestia, bowiem tego rodzaju okna są o wiele bardziej narażone na działanie czynników atmosferycznych niż okna ścienne. Oczywiście pod względem technicznym będą się one znacznie różnić od okien ściennych, bowiem w przypadku okna dachowego należy zwrócić uwagę na inne aspekty, zaś inne, te, które są istotne w przypadku okien ściennych, tutaj można będzie pominąć milczeniem. Zobaczmy jednak, które aspekty doboru okien dachowych będą najbardziej istotne, aby mieć tę wiedzę, i w przypadku wybierania okien dachowych do swojego domu, już orientować się w tym zagadnieniu i dokonać wyboru jak najbardziej słusznego.

Parametry techniczne okna.

Przede wszystkim musimy tutaj zwrócić uwagę na parametry techniczne okna. Głównym i najważniejszym parametrem na jaki należy zwrócić szczególną uwagę, jest grubość szkła i technologia jego wykonania. Chodzi tutaj przecież o to, iż okno to musi zapewniać nam wysoki poziom wytrzymałości na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, tym bardziej iż okna dachowe narażone są na dość silne gradobicia, o wiele bardziej niż okna ścienne. Dlatego też, mniej istotnym czynnikiem będzie tutaj izolacja termiczna oraz akustyczna, zaś bardziej ważnym będzie wytrzymałość okna na czynniki atmosferyczne takie jak właśnie gradobicie. Bardzo ważne będzie także poprawne wykonanie całego mechanizmu okna, bowiem tutaj uchylenie okna jest nieco trudniejsze. Musimy więc pamiętać, aby mechanizm otwierania i uchylania okna był o wiele bardziej solidny, bardziej wytrzymały, aby był w stanie utrzymać cały ciężar okna, nie zagrażając w żaden sposób użytkownikom. Generalnie musimy zwrócić uwagę na kwestie jakości wykonania i rodzaju zastosowanych materiałów do produkcji okna, aby mieć pewność, iż dane okno dachowe będzie w naszym przypadku odpowiednie. Oczywiście każdy dobry sklep z oknami w Bielsku Białej będzie w stanie nam udzielić podstawowych informacji o konkretnych modelach okien i ich podstawowym przeznaczeniu co także będzie dla nas znacznym ułatwieniem w tym przypadku.

Prawidłowy montaż okna dachowego.

Drugą bardzo istotną kwestią o której musimy pamiętać, jest montaż okna dachowego. Jest to prawie tak samo ważne jak prawidłowe dobieranie okna dachowego, bowiem od tego zależne jest to, czy eksploatacja okna będzie przebiegała w stu procentach poprawnie. Od tego zależne będzie to, czy dookoła okna nic nam nie będzie przeciekało w czasie deszczu. Tutaj trzeba do montażu dołożyć o wiele więcej starań niż w przypadku okien ściennych, toteż warto te prace zlecić specjalistom, fachowcom, którzy posiadają stosowną w tym zakresie wiedzę oraz doświadczenie, pozwalające im nie tylko na poprawne dobieranie okien dachowych do naszych potrzeb, ale przede wszystkim na ich prawidłowy montaż, co nie zawsze jest takie proste jakby się to mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Generalnie rzecz ujmując, można tutaj nawet powiedzieć, iż poprawnie dobrane okno dachowe, które będzie prawidłowo zamontowane, bez problemów powinno dobrze służyć nam przez kilkadziesiąt lat, bez jakichkolwiek trudności, a to w tym przypadku przecież kwestia zdecydowanie najważniejsza.