Piękny, jesienny akcent – kostki szlachetne w odcieniach czerwieni

18/01/2008 Wyłączono przez adamx

Piękny, jesienny akcent – szlachetna kostka brukowa w odcieniach czerwieni.
Inny efekt uzyskamy stosując barwy wyważone. Na większych powierzchniach np. na tarasie możemy użyć kostki Via Castello z linii Libet Decco Colormix w kolorze pastello. Ich jasne barwy pozwolą uspokoić się i odprężyć, a ponadto będą harmonijnie współgrać z drewnianymi wykończeniami schodów czy ceramicznymi donicami. Jasne i beżowe barwy, wprowadzą mieszkańców w słoneczny, pozytywny nastrój.
Nawierzchnie w ogrodzie i wokół domu, stanowią wspaniałe uzupełnienie kolorystyki elementów wykończeniowych. Ważne jest by dążyć do uzyskania harmonii w otoczeniu. Można to osiągnąć bawiąc się różnymi zestawami barwnymi – przypomina Joanna Kowalik-Siedlecka, projektant firmy Libet.
Ciekawym zabiegiem będzie zaaranżowanie przestrzeni wokół domu za pomocą kostek brukowych w odcieniu zbliżonym do koloru budynku w połączeniu z żywymi, jesiennymi dodatkami. Wspaniałym dopełnieniem takiej aranżacji będą, dodające stylu całej nawierzchni, palisady lub kravento, np. w kolorze czerwonym. Wyraźnie podkreślą jasne ścieżki i dopełnią zieleń w ogrodzie, w szczególności, jeśli znajdą się w nim czerwone krzewy, czy kwiaty.
I tak np. przy popularnej, piaskowej elewacji efekt taki uzyskamy łącząc kostki Piccolo pastello z kolorem kasztanowym. Zestawienie to mocno polecam do przestrzeni niewielkich z zielonymi ogrodzeniami – dodaje Joanna Kowalik-Siedlecka. Kostki szlachetne to multum możliwości.