Podajniki ręczników papierowych – czym są, i jakie wyróżniamy ich rodzaje

24/02/2020 Wyłączono przez grawertop

Ręczniki papierowe służą nam do wycierania mokrych plam, a także osuszania rąk, zarówno w toaletach publicznych, jak i domowych kuchniach. W każdej z publicznych toalet możemy znaleźć podajnik ręczników papierowych, które umożliwiają nam wygodne wyciąganie pojedynczych ręczników. Czym dokładnie są podajniki i jakie wyróżniamy ich rodzaje? Dowiedz się!

Podajnik ręczników – czym jest i do czego służy?

Mokre ręce są tak naprawdę magnesem, który przyciąga bakterie. Chyba każdy z nas zauważył, że w każdej publicznej toalecie znajduje się specjalny podajnik ręczników papierowych. Jest to spowodowane nie tylko wygodą, który taki wydajnik nam oferuje, ale przede wszystkim higieną. Wyciągając ręcznik papierowy mamy pewność, że tylko my go dotykamy i tylko my się nim wycieramy. Pozwala nam to na ograniczenie rozprzestrzeniania się bakterii i wirusów.

Podajnik ręczników służy więc do wygodniejszego, ale przede wszystkim i bardziej higienicznego wycierania rąk. Stanowi niezbędny element sanitarnej toalety czy kuchni. Podajnik ręczników papierowych to najczęściej skrzynka zamykana na malutki kluczyk, w której umieszczamy właśnie ręczniki papierowe. Kluczyk posiada oczywiście osoba odpowiadająca za dokładanie ręczników do pojemnika. Taki podajnik może być wykonany z różnych tworzyw sztucznych, w zależności od tego, ile tak naprawdę chcemy przeznaczyć na niego pieniędzy.

Rodzaje podajników ręczników papierowych

Producenci akcesoriów łazienkowych przez wiele lat dopracowywali sposób podawania ręczników papierowych, aby ten mógł stać się możliwie najwygodniejszy i najbardziej higieniczny. Jeśli chodzi o sposób w jaki pobieramy ręczniki papierowe, możemy wyróżnić podajniki ręczne, manualne i automatyczne. Podajniki ręczne możemy spotkać praktycznie wszędzie – jak sama nazwa wskazuje, ręczniki pobieramy ręką. Korzystając z podajników manualnych wysuwamy kolejny ręcznik za pomocą pokrętła, z kolei korzystając z podajnika automatycznego – nie musimy nic robić. Są one wysuwane po przyłożeniu naszej dłoni do czujnika.

Ciekawym, jednak rzadziej spotykanym wynalazkiem są podajniki ręczników z koszem na odpady. Pozwala to na wyrzucenie ręcznika od razu po wytarciu rąk. Dość rzadko spotykane, jednak również ciekawe są pojemniki na ręczniki wolnostojące. Są mobilne i nie da się ukryć, znacznie przewyższają tradycyjne, naścienne podajniki. Podajnik wolnostojący może mieścić się w dowolnym miejscu, a zwłaszcza tam, gdzie przykładowo nie może wisieć na ścianie.