Pompy odwodnieniowe Evak

06/01/2013 0 przez admin

EvakWśród profesjonalnych pomp stosowanych przez wykonawców do drenażu w budownictwie, wodociągach a także oczyszczalniach, do popularnych produktów zaliczają się  pompy odwodnieniowe Evak Pumps.

Pompy zatapialne  Evak   oferowane mogą być w  typoszeregach w szerokim zakresie rodzajowym, od małych modeli 230V do dużych kilkudziesięciokilowatowych jednostek.

W zastosowaniach budowlanych do najpopularniejszych jednostek należą pompy zanurzeniowe serii EUB, EUS.

Wersje jednofazowe Evak EUB i EUS proponowane są z silnikami elektrycznymi o mocy  0,4kW, 0,75kW, 1,5kW. Te kompaktowe jednostki pompują   wirnik  wykonany ze specjalnego, mocno odpornego na ścieranie materiału.  Materiałem wirnika jest stal  powleczona termoplastycznym, specjalistycznym, patentowanym elastomerem Hytrel.  Materiał ten charakteryzuje się wysokimi parametrami w zakresie twardości  i odpornością  na wycieranie.

Przydatną} własnością serii EUS jest mały agitator znajdujący się na przedłużeniu wału wirnika, pozwalający pompie wstępnie mieszać ciecz i łatwiejszą pracę  z odwadnianiem nawet mocno zabrudzonych i zamulonych wykopów.

Modele o mocy 230V proponowane są także w wersjach z czunikiem poziomu.

Do wymagających zastosowań oferowane są  trójfazowe pompy Evak EUB  (o mocy do 22kW) oraz pompy zatapialne serii  ESA z agitatorem.

Do bardzo wymagających zastosowań i pompowania szlamów  dostarczane  są pompy z agitatorem Evak szeregu ESA. Agitator to specjalne przedłużenie  wału wirnika pozwalające na wstępne mieszanie osadów przed wlotem do pompy. Dzięki temu pompy Evak ESA sprawdzą się do odmulania, transportu cięższych, stosunkowo ciężkich szlamów oraz osadów.

Pompy zanurzeniowe Evak  przeznaczone są do ciągłej pracy. Charakteryzują je zintegrowane  zabezpieczenia termiczne zabezpieczające pompy podczas użytkowania .

Niewątpliwym atutem pomp Evak, jest fakt, że przy zachowaniu profesjonalnych rozwiązań w zakresie konstrukcji i jakości, należą do najbardziej konkurencyjnych kosztowo  modeli  w swoim segmencie

Uzupełnieniem port folio pomp EVAK są także  pompy głębinowe, pionowe, pompy odśrodkowe oraz pompy samozasysające.

Z parametrami technicznymi i przeglądem modeli można zapoznać się w serwisie www.evak.pl.