Pompy zanurzeniowe i ich zastosowanie.

grawertop | Pompy dla budownictwa | 19 Jul 2017

Lekkie pompy zanurzeniowe znajdują swoje zastosowanie w bardzo wielu przypadkach, zarówno w kwestii procesów odwadniania, jak również nawadniania. W każdym z tych przypadków jednakże trzeba będzie odpowiednio dobrać typ i model pompy zanurzeniowej, uwzględniając zapotrzebowanie na parametry takie jak ciśnienie robocze, przepustowość, czy też wysokość podnoszenia. Przyjrzyjmy się zatem poszczególnym przypadkom zastosowania lekkich pomp zanurzeniowych w branży budowlanej w procesach odwadniania wykopów budowlanych, jak również w procesie nawadniania w branży rolniczej.

Lekkie pompy zanurzeniowe dla budownictwa.

W trakcie realizacji wielu prac ziemnych w branży budowlanej, przede wszystkim zaś w trakcie wykopów budowlanych, czy to w przypadku wykopów pod fundamenty, czy też pod linie wodociągowe i kanalizacyjne, bardzo często może dojść do zalania wykopów a tym samym przerwania ciągłości robót. Najczęściej przyczyną są nagłe i bardzo intensywne opady atmosferyczne, w wyniku których wykopy są zalane, a praca nie może być kontynuowana do czasu pozbycia się wody. W takich przypadkach, pompy zatapialne kwasoodporne do agresywnych cieczy zapewniają możliwość szybkiego przeprowadzenia odwodnienia wykopów, celem kontynuowania robót ziemnych. Dobra pompa zanurzeniowa będzie w tym przypadku w stanie szybko i skutecznie usunąć wodę z zalanych wykopów, umożliwiając kontynuowanie robót i jednocześnie zabezpieczając wykopy przed zawaleniem się. Musimy tutaj bowiem pamiętać, iż w tym szczególnym przypadku, woda zalegająca w wykopach, może prowadzić do podmywania brzegów a tym samym ich osuwania się, co niestety będzie powodować kolejne straty i koszty, których należy przecież w jak największym zakresie unikać.

Lekkie pompy zanurzeniowe w rolnictwie.

Ten sam typ lekkich pomp zanurzeniowych znajduje również swoje zastosowanie także w branży rolniczej w procesie nawadniania pól uprawnych. Będą one źródłem zasilania systemów nawadniania wodą pochodzącą z naturalnych zbiorników wodnych, czy też ze studni głębinowych. Tutaj jednakże należy uwzględnić przede wszystkim wysokość podnoszenia, bowiem w przypadku studni głębinowych musimy zapewnić sobie pompę o wysokości podnoszenia odpowiadającej głębokości naszej studni. Tym bardziej jeśli zastosujemy w instalacji nawadniania zraszacze ogorodnicze, które wymagają do prawidłowej pracy odpowiedniego ciśnienia roboczego. W tym przypadku, jeśli zastosujemy pompę zanurzeniową, o niższej wysokości podnoszenia niż głębokość naszej studni głębinowej, z cała pewnością nie osiągniemy ostatecznie odpowiedniego ciśnienia roboczego, co niestety skończy się tym, iż nawadnianie nie będzie realizowane z pełną wydajnością. Dlatego też, należy tutaj przede wszystkim bardzo precyzyjnie dobierać pompy zanurzeniowe względem pozostałych posiadanych elementów systemu nawadniania, czyli zraszaczy oraz przekroju rur doprowadzających wodę do zraszaczy.

Kometarze

Napisz pierwszy komentarz.

RSS komentarzy.

Komentarze dla tego wpisu zostały wyłączone.

Polski Wordpress
Oparte na WordPress | Theme by Roy Tanck. Tłumaczenia dokonał azWeb dla Polski support WordPress