Pora na umeblowanie salonu

11/11/2020 Wyłączono przez grawertop

Niezależnie od tego, jakim dysponujemy metrażem, bez wątpienia dobierzemy odpowiednie meble do salonu – zarówno w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Kluczową kwestią będzie to, aby wszystkie elementy wyposażenia tworzyły spójną całość aranżacyjną, dzięki czemu uzyskamy pożądany efekt. Obecne coraz większą popularnością cieszy się nowoczesna klasyka, która łączy minimalistyczne formy z klasycznymi materiałami.

Na wystrój salonu składają się przede wszystkim meble

Mogłoby się wydawać, że wybór mebli do salonu jest czymś banalnie prostym, ale w praktyce bywa z tym różnie i nasza decyzja powinna być dobrze przemyślana. Oczywiście elementy wyposażenia zawsze można zmienić, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Niezależnie od tego, w jaki stylu chcemy umeblować pokój dzienny, należy dostosować ilość mebli do jego powierzchni. Nie może być ich zbyt dużo, bo dałoby to efekt przytłoczenia. Salon powinien być rozjaśniony, przestronny, zapewniać swobodę poruszania się. Kolejną kwestią okazuje się kolorystyka mebli, zgodna z kolorem ścian i stylistyką całego domu. Jeśli nie możemy zdecydować się na klasykę lub nowoczesność, zawsze można połączyć oba te style, uzyskując w ten sposób ponadczasowy wystrój z charakterem. Jest w czym wybierać, bo mamy kanapy, stoliki kawowe, regały, stół, komody, krzesła, szafki RTV, sofy, narożniki, pufy, leżanki.

Nowoczesne ławy i stoliki mogą mieć finezyjne, geometryczne kształty. Pomimo tego, prym wiedzie oczywiście prostota, wręcz unikać powinno się zdobień, które znajdziemy w stylu klasycznym. Często meble łączą w sobie różne materiały, przede wszystkim drewno, szkło i metal. Jeśli chodzi o gamę kolorystyczną, to jest ona szeroka i można śmiało postawić na sofy i narożniki w bardziej intensywnych barwach. Nie trzeba ograniczać się do stonowanej kolorystyki, jak ma to miejsce w przypadku stylu klasycznego. W minimalizmie cechującym styl nowoczesny zaleca się utrzymać jeden, kluczowy kolor. Świetnie sprawdzi się biel i czerń, czyli uniwersalne kolory, pasujące do wszystkiego. Klasyczne meble do salonu to przede wszystkim lite drewno i tkaniny z licznymi zdobieniami. Mile widziane będą te mające masywną formę, utrzymane w barwach takich jak brąz, beż czy biel.