Poszerzenie funkcjonalności koparki.

09/08/2017 Wyłączono przez grawertop

młot hydrauliczny Arrowhead do koparkiKażda maszyna budowlana, będzie tym bardziej pożyteczna, im większy zakres funkcjonalności będzie jej można zagwarantować. Kosztowne urządzenia i maszyny o wąskiej specjalizacji, mają tę wadę, iż przez większość czasu będą stać nieużywane, aż do czasu, kiedy będzie potrzeba ich eksploatacji. Tak też jest w przypadku posiadania wszelkiego rodzaju koparek czy też nawet minikoparek, które będą wykorzystywane tylko i wyłącznie w przypadku prowadzenia prac ziemnych. Aby jednak poszerzyć zakres eksploatacji typowej koparki, wystarczy zaopatrzyć się w młot hydrauliczny do koparek, aby zagwarantować sobie możliwość zastosowania maszyny tego typu do prowadzenia prac wyburzeniowych i pokrewnych. Warto więc tutaj przyjrzeć się nieco bliżej temu zagadnieniu, aby posiąść przynajmniej w podstawowym zakresie wiedzę o młotach do koparek i wiedzieć w jakich okolicznościach oraz jak je wykorzystywać.

Charakterystyka młotów wyburzeniowych do koparek.

Przede wszystkim trzeba sobie tutaj powiedzieć, iż typowy, hydrauliczny młot do koparki będzie charakteryzować się funkcjonalnością zbliżoną do ręcznych młotów pneumatycznych, z tą „drobną” różnicą, iż siła jego uderzenia będzie wielokrotnie przekraczać możliwość młotów ręcznych. Mamy tutaj bowiem do czynienia z sytuacją, w której najlepsze, najbardziej wydajne młoty ręczne, uzyskują siłę uderzenia na poziomie kilkunastu Juli, natomiast młoty do koparek, będą charakteryzować się siłą wielokrotnie większą na poziomie nawet kilku mysięciu Dżuli. Generalnie można więc powiedzieć, iż trudno będzie znaleźć przeszkodę, której nie będzie w stanie pokonać typowy młot hydrauliczny do koparki.

Wartym podkreślenia jest tutaj także kwestia tego, iż w toku eksploatacji młota, może nieco cierpieć ramię koparki, aczkolwiek nowoczesne młoty, szczególnie zaś młoty brytyjskiego producenta ARROWHEAD ROCKDRILL, zapewniają nam tutaj pełną amortyzację uderzenia, gwarantując większy poziom bezpieczeństwa ramienia koparki, co przecież jest bardzo istotne w przypadku kosztownej maszyny budowlanej.

Różnorodność typów i modeli młotów produkcji ARROWHEAD ROCKDRILL.

Wartym podkreślenia w przypadku producenta Arrowhead Rockdrill jest fakt tego, iż firma ta dostarcza na rynek młoty o różnych parametrach, przeznaczone do różnych urządzeń. Młoty będą dobierane przede wszystkim pod kątem masy całkowitej koparki, bowiem od tego zależne będzie to, czy koparka poradzi sobie z bezpieczną obsługą młota. Bardzo ważne jest tutaj także to, iż młot hydrauliczny arrowhead r40 będzie charakteryzować się grotem o średnicy 40mm, siłą uderzenia na poziomie 260 J, oraz własną waga roboczą na poziomie 85 kg. Tego typu młoty nadają się idealnie do zastosowania w przypadku minikoparek o masie całkowitej w przedziale 0,7-1,5 t, czyli w zasadzie można powiedzieć, iż sprawdzą się w przypadku większości minikoparek dostępnych na rynku.

Podsumowanie

Zaopatrzenie się w młot hydrauliczny ARROWHEAD ROCKDRILL R40 z cała pewnością podniesie funkcjonalność posiadanej minikoparki, a co najważniejsze, w przypadku napotkania jakichkolwiek przeszkód podczas prowadzenia wykopów budowlanych, będzie możliwość pokonywania ich na bieżąco, poprzez ich rozkruszenie młotem hydraulicznym. Jednym słowem, inwestycja w młot hydrauliczny do posiadanej minikoparki będzie bardzo korzystną a przede wszystkim znacznie poszerzającą nasze możliwości w zakresie realizacji prac budowlanych.