Przesiewanie gruzu z zastosowaniem łyżki przesiewającej.

23/11/2020 Wyłączono przez grawertop

Wszelkiego rodzaju odpady budowlane, w tym przede wszystkim gruz, stanowią doskonały materiał, który można ponownie wykorzystać. Kluczowe jest jednak jego staranne przesortowanie na poszczególne frakcje grubościowe. Bardzo często w tym celu wykorzystywane są przesiewacze bębnowe, aczkolwiek nie jest to rozwiązaniem optymalnym. Najlepszym sposobem na przesiewanie gruzu, ale także i innych materiałów sypkich, jest zastosowanie łyżki przesiewającej do koparki czy też ładowarki. Tego typu urządzenia, są proste w obsłudze, i pozwalają nam na przesiewanie gruzu już w trakcie jego załadunku. Warto więc przyjrzeć się temu rozwiązaniu nieco bliżej. Może bowiem okazać się idealnym dla wielu firm działających w branży budowlanej.

Jak realizowane jest przesiewanie gruzu przy zastosowaniu przesiewacza na koparkę?

Łyżka przesiewająca do gruzu, jest specjalnie skonstruowaną łyżką, montowaną na ramieniu koparki, w miejscu standardowej łyżki. Jej dno wypełnione jest wałkami, na których umocowane są wykonane z poliuretanu gwiazdki. Ułożenie wałków względem siebie sprawia, iż żeby poszczególnych gwiazd zachodzą na siebie. Pozwala to nie tylko na rozdrabnianie i przesiewanie zawartości łyżki, ale także na samooczyszczanie zębów. Po nabraniu gruzu do łyżki, uruchamiane są wałki, które przesiewają zawartość na odpowiednie frakcje. Mamy tutaj także możliwość sprawnego regulowania rozmiaru przesiewanej frakcji, poprzez regulację rozstawu gwiazdek na wałkach.

Jednym słowem, tego typu łyżka do gruzu pozwala nam na przesiewanie gruzu w trakcie jego załadunku. Można po prostu nabierać łyżką gruz i po chwili załadować na samochód jedynie grubsze frakcje, a mniejsze po prostu przelecą przez dno łyżki. Tego typu rozwiązanie jest więc bardzo korzystne, podczas wszelkiego rodzaju prac rozbiórkowych, gdzie mamy duże ilości gruzu, a najdrobniejsze frakcje, mogą posłużyć do wyrównania terenu. Grubsze zaś chcemy odzyskać, aby zastosować je na przykład do utwardzania terenu w innym miejscu.

Zakup łyżki przesiewającej.

Kluczową kwestią w tym przypadku będzie prawidłowy wybór odpowiedniej łyżki przesiewającej. Musimy tutaj jednakże zdać sobie sprawę z faktu tego, iż przesiewacz na koparkę czy też ładowarkę, powinien być dopasowany do posiadanej maszyny. Każdy z nich jest precyzyjnie w tym zakresie określony. Wynika to przede wszystkim z konstrukcji przesiewacza, oraz jego masy całkowitej. Dlatego też, podstawowe dopasowanie będzie realizowane poprzez dobranie przesiewacza do masy właściwej danej koparki czy też ładowarki. W końcu każda maszyna ma swoje ograniczenia względem wagi zastosowanej do niej łyżki. Trzeba tutaj także uwzględniać kwestię tego, iż po załadunku łyżka będzie cięższa, a razem nie może negatywnie wpływać na równowagę pojazdu.

Podsumowanie

Jednym słowem, przesiewanie gruzu przy zastosowaniu łyżki przesiewającej, jest rozwiązaniem bardzo korzystnym dla wielu firm. Trzeba jednakże właściwie dobrać odpowiednią łyżkę przesiewającą, aby zagwarantować sobie optymalne warunki do pracy.