Przydomowa hodowla Różaneczników.

15/04/2020 Wyłączono przez grawertop

Nasze przydomowe ogrody to miejsca, w których chcemy przede wszystkim dobrze spędzać czas. Relaks i wypoczynek powinny tutaj być najważniejsze. Dlatego też, warto tak zadbać o swój przydomowy ogród, aby nie trzeba było w nim spędzać zbyt dużo czasu na pracach ogrodowych i pielęgnacyjnych. Szczególnie w zakresie pielęgnacji roślin ogrodowych. Starczy, że będziemy pielęgnować trawnik stosunkowo regularnie. Aby to osiągnąć, powinniśmy wybierać rośliny raczej nie wymagające zbyt wielkiego wysiłku pielęgnacyjnego. Najlepsze będą zaś Różaneczniki, które w zakresie pielęgnacji praktycznie nie potrzebują naszej ingerencji. Jednakże trzeba im w pierwszej kolejności starannie przygotować glebę, i wybrać dogodne stanowisko nasadzenia.

Przygotowanie uprawy Różaneczników w przydomowym ogrodzie.

Najważniejszą kwestią jest tutaj oczywiście staranne przygotowanie uprawy Różaneczników. Trzeba będzie przede wszystkim zadbać o to, aby wybrać właściwe odmiany do uprawy ogrodowej. Musimy pamiętać, iż nie wszystkie odmiany będą sprawdzać się w nasadzeniu ogrodowym, ze względu na ich zbyt małą odporność na niskie zakresy temperatury. W naszej strefie klimatycznej zaś, nawet dwudziestostopniowe mrozy nie są niczym nadzwyczajnym. Tak więc, ogrodowa hodowla Różaneczników będzie wymagać doboru odmian, które z takimi zakresami niskich temperatur będą sobie dobrze radzić. Z cała pewnością nie będziemy mieć trudności ze znalezieniem takich odmian, w dodatku, w odpowiadających nam kolorach.

Wybór stanowiska nasadzenia.

Następnym krokiem będzie tutaj prawidłowy dobór stanowisk nasadzenia. Powinny one gwarantować Różanecznikom odpowiedni poziom osłonięcia oraz zacienienia. Najlepszym wyborem jest sąsiedztwo większych drzew i krzewów ozdobnych. Szczególnie dobrze sprawdzają się rośliny o głębokim systemie korzeniowym. Wynika to z faktu tego, iż Różaneczniki mają płytki system korzeniowym, a dzięki temu nie będzie konfliktu między roślinami.

Prawidłowe przygotowanie gleby do uprawy.

Ostatecznie, trzeba także zadbać o prawidłową glebę do uprawy Różaneczników. Oczywiście w tym zakresie, praktycznie każda hurtownia z Różanecznikami powinna posiadać niezbędną dla nas ilość gleby, aczkolwiek nie zawsze jest to najlepszym rozwiązaniem. Kupno gotowej mieszanki jest korzystne jedynie w przypadku małej ilości nasadzeń. Jeśli zaś planujemy większą ilość, korzystniej jest samodzielnie przygotować odpowiednią glebę. Jest to o tyle proste, iż gleba składa się z trzech składników, a każdego do mieszanki wchodzi taka sama ilość. Mamy więc proporcję 1:1:1 a składniki są następujące: nie odkwaszony torf, gleba ogrodnicza (kompost), kora sosnowa.

Tak przygotowana mieszanka idealnie sprawdzi się w nasadzenia Różaneczników i Azalii. Warto też pamiętać, aby w miejscu nasadzenia, wykopać dość spory dołek o średnicy około 0,7-1m i głębokości 0,5-0,7m (w zależności od wielkości sadzonej rośliny), który wypełnimy następnie przygotowaną mieszanką gleby.

Podsumowanie

Spełniając powyższe warunki, z cała pewnością nasza domowa, ogrodowa hodowla Różaneczników będzie jak najbardziej udana. Dodatkowo, nie będziemy mieć tutaj konieczności poświęcania czasu na późniejsze prace związane z pielęgnacją naszych roślin.