Rusztowanie – inna forma reklamy

26/04/2008 Wyłączono przez copper

W świecie zdominowanym przez konsumpcję, reklama stała sie nieodzownym elementem naszego życia. Ewoluując na przestrzeni ostatnich wyszła na ulicę w postaci bilboardów, standów czy też w formie insertów. Agencje reklamowe i marketingowcy prześcigając się w pomysłach wykreowali w ostatnim czasie nowy, funkcjonalny środek przekazu, zlokalizowany często w najlepszych lokalizacjach wielkich aglomeracji miejskich.Wielkoformatowa reklama na rusztowaniach to dziś jedna z bardziej popularnych reklam w dużych miastach. Zarezerwowana ze względu na dość wysokie koszty dla dużych firm. Przechodząc poszczególne stopnie rozwoju, od skromnych reklam na siatkach rusztowaniowych, z którymi stykaliśmy się na końcu XX-tego wieku do wielkogabarytowych plandek prezentujących produkty najbardziej znane oraz osoby rozpoznawalne szerokiej gamie konsumentów.

Często reklamodawca pokrywa w części lub w całości montaż, wynajem i demontaż konstrukcji rusztowaniowej celem zdobycia jak najlepszej lokalizacji. Rusztowanie wygląda schludnie i czysto, a przy tym zapewnia odpowiednią ochronę osobom lub pojazdom przejeżdżającym w miejscu gdzie wykonywane są prace.

Zdarza się również, że ze względu na brak odpowiedniej ilości kotwień do ściany, przy mocnych wichurach tego typu rusztowania odrywają się od ściany, tworząc zniszczenie mienia lub zagrożenie życia przechodniów, dlatego ważnym jest aby montażu dokonywały osoby przeszkolone i posiadające odpowiednie uprawnienia. Wykwalifikowany monter rusztowań jest w stanie przewidzieć i przeciwdziałać tego typu sytuacjom.

Podsumowując tą ciekawą formę jaką jest reklama na rusztowaniach, nasuwa sie jeden wniosek. Zarówno w branży reklamowej jak i w montażu rusztowań, współpracować należy zawsze z profesjonalistami.