W czym pomoże nam architekt wnętrz?

11/08/2020 Wyłączono przez grawertop

Urządzenie przestrzeni do życia wydaje się banalnie proste. Wielu osobom też wicie własnego gniazdka po swojemu wydaje się przyjemnością. W wielu przypadkach jednak w trakcie komponowania wszystkich elementów wyposażenia domu lub mieszkania dochodzimy do ściany. Okazuje się, że aranżacja wcale nie jest taka atrakcyjna, jak nam się wydawało, że będzie. W mieszkaniu panuje chaos, mimo że kupiliśmy meble, które w sklepie wyglądały fenomenalnie. Jest to sytuacja, w której zwykle albo poddajemy się i zamieszkujemy w nie do końca satysfakcjonującym wnętrzu, albo zaciągamy do współpracy specjalistę.

Do kogo zwrócić się z prośba o pomoc w urządzaniu wnętrz?

Osobą, która może nam pomóc w takiej sytuacji jest architekt wnętrz lub projektant wnętrz. Z reguły biuro projektowe, do którego zgłosimy się, będzie pracowało nad zamówieniem kompleksowo, co oznacza, że nad tworzeniem wnętrza będą pracowali zarówno projektant wnętrz warszawa, jak i architekt wnętrz Warszawa oraz dekorator.

Jakie wnętrze urządzi nam architekt wnętrz?

Architekci wnętrz mają za zadanie zaprojektować takie wnętrze, które będzie modne dłużej niż 2 lub 3 sezony. Nie oznacza to oczywiście, że projekt będzie trącił myszką. W rzeczywistości projektanci i architekci śledzą trendy. Jednak istotne w tej pracy jest wykonać zadanie tak, aby wnętrze było przyjemne w odbiorze pomimo zmieniających się trendów. Co istotne, profesjonalni architekci wnętrz orientują się również w kosztach wykonawstwa projektu, który tworzą. Oznacza to, że przyjmując zlecenie zakładają, jaki ma być budżet wykonawczy i trzymają się go. Jest to możliwe dzięki znajomości cen farb, materiałów wykończeniowych, znajomości cen u producentów mebli. Dodatkowo, architekt wnętrz poważnie traktujący swoją pracę, mający niemałe doświadczenie w branży może się też pochwalić kontaktami z dobrymi kamieniarzami, czy stolarzami. Jeśli tego wszystkiego nie ma – powinniśmy rozważyć poszukiwania innego specjalisty. Na szczęście, kwestie tego typu łatwo zweryfikować już podczas pierwszej rozmowy z potencjalnym wykonawcą zlecenia na zaprojektowanie wnętrza Warszawa.

Co należy do obowiązków architekta wnętrz?

Po ustaleniu założeń na temat wnętrza, które ma powstać, architekt wykonuje plan, a po jego zaakceptowaniu przez klienta, przechodzi do realizacji. Architekt wnętrz powinien nadzorować wykonawców. To przekłada się na całkowitą długość współpracy z takim specjalistą. Jeśli realizujemy projekt na urządzenie mieszkania o powierzchni 100 metrów kwadratowych, wówczas należy liczyć się z co najmniej 3 – miesięcznym okresem współpracy. Im mniej rozległy projekt, tym współpraca będzie krótsza.