Wewnętrzne schody z granitu.

21/11/2014 Wyłączono przez grawertop

Wśród wielu ciekawych i wyjątkowo nowoczesnych rozwiązań w zakresie wykończenia wnętrza naszego domu, jednym ze zdecydowanie najciekawszych jest zastosowanie naturalnych materiałów kamiennych, które nie tylko wpłyną pozytywnie na estetykę wystroju wnętrza, ale także, jednocześnie niosą za sobą stosunkowo spory poziom wytrzymałości. Dzięki zastosowaniu w wykańczaniu materiałów takich, jak chociażby granit, czy też marmur, możemy zagwarantować sobie o wiele wyższy poziom wytrzymałości poszczególnych elementów, takich jak blat kuchenny, schody wewnętrzne, czy też posadzki lub parapety okienne. Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć iż schody z granitu będą rozwiązaniem nie tylko estetycznym ale także wyjątkowo trwałym, wobec czego, warto sprawdzić, jak wygląda w bliższej perspektywie proces wykonania schodów z granitu, oraz jakie może to za sobą ponieść koszty.

Wykonanie schodów z granitu.

W pierwszej kolejności, musimy pamiętać, iż schodów granitowych z reguły nie będzie można kupić prosto ze sklepu, z wystawy, tylko zamówić na wymiar. W tym celu, należy zatrudnić firmę zajmującą się montażem tego rodzaju schodów, która wydeleguje pracownika do dokonania pomiarów. Chodzi tutaj o to, aby wszystkie detale były bardzo starannie wymierzone, bowiem granit, czy też marmur, stanowią bardzo kosztowny materiał, więc jego precyzyjnie wymierzenie wpływa nam na cenę końcową. Dopiero w następnej kolejności na zakładach produkcyjnych, całe bloki granitowe, cięte są na wymiar, i przygotowywane do układania na schodach. Oczywiście wcześniej jeszcze są szlifowane na wymiar i polerowane w celu uzyskania odpowiedniej powierzchni. Dopiero na samym końcu ekipa montażowa, przyjeżdża i zabiera się do pracy związanej z montażem schodów granitowych. Jest to dość wymagająca praca, przy której trzeba wiele uwagi poświęcić na dokładność i precyzję, głównie przez wzgląd na fakt, iż materiał jest kosztowny, a jakiekolwiek pomyłki będą w tym przypadku bardzo kosztowne. Najlepiej jest pracę zlecić fachowcom, którzy najpierw przygotują schody, a potem będą je montować, bowiem w takim przypadku, jedna osoba będzie mieć pełną kontrolę na przeprowadzanymi pracami, od samego początku aż do końca, co oczywiście pozytywnie wpłynie na końcowy efekt w postaci estetycznych i trwałych schodów z granitu.

Koszty schodów granitowych.

Aby wycenić koszt wykonania schodów z granitu musimy w pierwszej kolejności poznać ich grubość, oraz pozostałe wymiary, niemniej jednak zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem jest wykonanie schodów betonowych oklejanych granitowymi bloczkami o grubości około 3cm. W takim przypadku, jeden stopień o szerokości 25-30cm i długości 100cm, będzie nas kosztować w granicach 75-125 PLN, w zależności od tego, jakiego rodzaju granit zakupimy. Następnie należy to jeszcze przemnożyć przez ilość schodków, oraz kosztów samego oklejenia, które także będą dośc wysokiego, aby uzyskać końcową cenę, jaką przyjdzie nam zapłacić za wewnętrzne schody granitowe. Mimo iż cena ta z cała pewnością będzie dość wysoka, to jednak warto ją ponieść, bowiem w tym szczególnym przypadku będziemy mieli w ostatecznym rozrachunku, w zamian za spore pieniądze, dobre jakościowo, trwałe i wytrzymałe schody, które dodatkowo będą zachwycać swoim wyglądem wszystkich dookoła.