Wiercenie betonu – jaki sprzęt będzie najlepszy?

28/12/2017 Wyłączono przez admin

Wiercenie betonu często może być trudne. Beton jest dzisiaj jednym najczęściej wykorzystywanych materiałów stosowanych do budowy dróg, chodników, rur, fundamentów domów, konstrukcji architektonicznych, konstrukcji parkingowych, budynków, ścian, ogrodzeń, mostów, podłóg i ogrodzeń. Jest także jednym z najtwardszych produktów, co oznacza, że ​​potrzebujesz odpowiednich narzędzi i sprzętu podczas wiercenia w betonie.

 

Jakie rodzaje wierteł będą odpowiednie?

Dla tych, którzy pracują w budownictwie i murze, wiertła do betonu są bardzo ważnymi narzędziami. Dzięki diamentowym wiertłom pracownicy mogą szybciej wykonywać swoją pracę w porównaniu ze zwykłym stalowym wiertłem. Wiertła te są identyczne jak zwykłe metalowe . Jednak są one również wyposażone w skręcające się krawędzie tnące i stalowe wały, z wyjątkiem krawędzi tnących wiertła. Ponadto stalowy wałek jest hartowany dla jeszcze większej twardości.

Można znaleźć różne typy wierteł do różnych materiałów. Należy jednak uważać na niespełniające standardów narzędzia. Chociaż są bardziej przystępne cenowo, narzędzia te nie są wykonane z materiałów dobrej jakości. Co więcej, nie zapewniają one gładkiego wyglądu wywierconego otworu, który mogą wykonać droższe wiertła. Podobnie, tanie wiertła do betonu mogą usuwać kawałki betonu z powierzchni, powodując nierówny wygląd. Oznacza to dodatkową pracę, ponieważ trzeba później załatać dziury. To prawda, że wiercenie w betonie jest często trudne – chyba, że ​używasz odpowiedniego wiertła i najwyższej jakości sprzętu.

 

 

Wiertła z końcówką diamentową

Większość obecnie dostępnych wierteł do betonu zawiera końcówkę diamentową, która może przejść przez beton łatwiej niż zwykłe wiertła. Możesz również znaleźć wiertło do betonu z małymi diamentami osadzonymi na jego końcówce. Diamenty są twarde z natury i mogą szybciej zanurzać się w betonie bez stępienia. Dodatkowo pozostawia gładsze wykończenie i wierci otwory dokładniej.

Możesz znaleźć narzędzia i inne specjalistyczne wiertła, które mogą sprawić, że wiercenie betonu będzie mniej wymagające. Na przykład wiertarka udarowa współpracuje z wiertłem do betonu, aby uzyskać gładszy otwór. Kolejnym elementem, który musisz uwzględnić w pracach, jest pręt zbrojeniowy, który obecny jest w żelbecie.

Oprócz tego, że jest twardym materiałem, beton wytwarza również pył betonowy, który może powodować komplikacje zdrowotne. Ponadto resztki pozostawione w otworze mogą stanowić dodatkowe wyzwania. Podczas wiercenia w betonie zaleca się noszenie maski, aby uniknąć wdychania pyłu betonowego i chronić oczy przed nim. Podobnie zaleca się koszule z długimi rękawami, aby chronić skórę przed pyłem.