Wydajny agregat pompowy do profesjonalnych zastosowań.

14/11/2020 Wyłączono przez grawertop

Realizacja poważnych zadań przemysłowych, wymaga zastosowania odpowiedniej jakości sprzętu budowlanego. W wielu przypadkach trzeba będzie liczyć się z koniecznością poważnych inwestycji w sprzęt. Przykładem mogą być chociażby realizacje wymagające zastosowania agregatów pompowych o wysokiej wydajności. Tego typu wydajny agregat pompowy to urządzenie kosztowne, gabarytowe i bardzo ciężkie. Jednakże w wielu przypadkach jest absolutnie niezbędne, w celu osiągnięcia odpowiednich efektów pracy. Warto więc przyjrzeć się tego typu maszynom budowlanym, które gwarantują nie tylko osiąganie odpowiedniej wydajności, ale przede wszystkim, w ogóle umożliwiają realizację wielu robót.

Jak pozyskać wydajny agregat pompowy?

W tym zakresie mamy kilka możliwości. W podstawowym podziale będą to dwie opcje, czyli zakup oraz wypożyczenie. W kwestii zaś kupna, możemy dokonać podziału dodatkowe, na zakup na rynku pierwotnym oraz zakup na rynku wtórnym. Wygląda to mniej więcej tak jak na liście poniżej.

  • Zakup agregatu pompowego – realizowany powinien być tylko i wyłącznie wtedy, kiedy wydajny agregat pompowy, będzie regularnie wykorzystywany. Tak aby zachodziło duże prawdopodobieństwo, iż inwestycja się zwróci w ciągu kilku lat eksploatacji.
    • Zakup na rynku pierwotnym – z całą pewnością jest to rozwiązanie bardzo kosztowne. Niemniej jednak zyskujemy kompleksowa obsługę serwisową oraz posprzedażną. Mamy także serwis gwarancyjny i pewność, iż wydajny agregat pompowy przez nas kupiony będzie efektywnie pracować na naszą korzyść przez wiele lat.
    • Zakup na rynku wtórnym – pozwala na spore oszczędności, nawet do 50% wartości agregatu. Niemniej jednak w tym przypadku nie mamy gwarancji i jakiekolwiek naprawy będą nas dość sporo kosztować. Czasami jest to jednak korzystne wyjście, jeśli dysponujemy możliwością samodzielnego serwisowania i naprawiania tak kupionego agregatu.
  • Wypożyczenie agregatu pompowego – korzystamy z tej opcji tylko i wyłącznie w przypadkach, kiedy prace z jego wykorzystywaniem realizujemy sporadycznie. W przeciwnym razie, będzie to marnowanie pieniędzy na wynajem, skoro możemy kupić agregat na własność.

Jaki agregat wybrać?

Bardzo ważne jest tutaj także to, abyśmy wybierając wydajny agregat pompowy, precyzyjnie dopasowali go do potrzeb naszego przedsiębiorstwa. Tutaj, jak bardzo dobrze wiemy, każde przedsiębiorstwo, będzie realizować nieco odmienny zakres robót, toteż ich parametry agregatu pompowego musimy zagwarantować zupełnie inne. W większości przypadków, powinniśmy dobierać agregat tak, aby jego parametry były nieco wyższe, od najwyższych jakich potrzebujemy. Pozwoli to na poszerzenie zakresu robót jeśli zajdzie taka konieczność. Zawsze też, w toku normalnych robót, będzie można bezpiecznie zwiększyć wydajność pracy w danym okresie.

Generalnie, dobierając wydajny agregat pompowy do profesjonalnych zastosowań przemysłowych, należy być bardzo uważnym. Szczególnie jeśli będą to agregaty pompowe wysokiej wydajności dla żwirowni, czy też innych branż wydobywczych. W takich bowiem przypadkach mamy o czynienia z bardzo intensywnym obciążaniem agregatów podczas ich eksploatacji. Zwykłe urządzenia raczej nie wytrzymają takiego obciążenia.