Zabudowa szafy we wnęce

19/01/2016 Wyłączono przez grawertop

Zabudowa wnęki szafą jest jednym z lepszych rozwiązań współczesnego budownictwa, bowiem tutaj możemy w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń, a jednocześnie zagwarantować sobie wysoki poziom estetyki. Szafy wnękowe stanowią bowiem bardzo ładny i estetyczny pomysł, na wykończenie przedpokoju, czy też garderoby. Zanim jednak przystąpimy do wyboru odpowiedniego systemu zabudowy wnęk, zanim określimy estetykę wykonania szafy wnękowej, warto przyjrzeć się dostępnym na rynku rozwiązaniom, aby perfekcyjnie określić poszczególne, zastosowane materiały, żeby w czasie realizacji prac nie zajmować się już zbędnymi czynnościami.

Niezbędne narzędzia.

Zakładając, że niektórzy z czytelników posiadają pewne zdolności manualno techniczne, i będą chcieli samodzielnie zabudować szafę we wnęce, skupimy się teraz na niezbędnych narzędziach, bez których nie ma co nawet myśleć o jakichkolwiek pracach montażowych. Będziemy potrzebowali: miary, poziomicy, kątomierza, wkrętarki, wiertarki, szlifierki oscylacyjnej, śrubokrętów. Są to podstawowe narzędzia, niezbędne w przypadku wykonywania montażu szafy we wnęce.

Przygotowanie materiałów.

Kiedy już zaopatrzymy się we wszystkie niezbędne narzędzia, koniecznością będzie prawidłowe przygotowanie materiałów, a tutaj koniecznością będzie skorzystanie z usług docinania płyt meblowych na wymiar. Przesyłamy projekt naszej szafy odpowiedniej firmie, skąd też dostajemy gotowe, przycięte według naszego zapotrzebowania płyty meblowe, które następnie będziemy mogli zmontować w naszą nową szafę. Tutaj od razu warto zainteresować się tematem wykończenia szafy, czyli doborem odpowiednich frontów. Zdecydowanie najlepiej w ostatnim czasie spisują się akrylowe fronty meblowe, bowiem zapewniają nam całkiem dobre parametry wytrzymałości i odporności na uszkodzenia, a jednocześnie są przystępne cenowo i łatwe do utrzymania w czystości. Można więc powiedzieć, iż ten rodzaj frontów meblowych będzie perfekcyjny, niemniej jednak trzeba będzie jeszcze dobrać odpowiednią ich kolorystykę oraz estetykę wykończenia, aby dopasować się z zabudowaną szafą do pozostałych elementów wykończenia naszego domu.

Montaż szafy.

Ostatnim krokiem jest tutaj już sam właściwy montaż, gdzie należy zachować ostrożność, aby nie uszkodzić jakichkolwiek widocznych elementów płyt meblowej oraz frontów. Z reguły jednak wszystkie części możemy dostać już przygotowane do montażu, z wyfrezowanymi otworami pod zawiasy, oraz pozostałymi otworami montażowymi. W razie trudności warto tutaj sprawdzić firmy świadczące usługi w zakresie zabudowy wnęk, bowiem może się okazać, iż w całkiem przystępnej cenie uda nam się znaleźć profesjonalnego wykonawcę montażu szafy. Generalnie jednak rzecz ujmując, jeśli posiadamy odpowiednie narzędzia i trochę wiedzy technicznej, bardzo prostymi środkami możemy samodzielnie zmontować wszystkie elementy i prawidłowo zabudować wnękę szafą, co zawsze będzie rozwiązaniem o wiele bardziej przystępnym cenowo.