Zabudowy tarasów

16/06/2019 Wyłączono przez grawertop

Zadbany i funkcjonalny taras to marzenie każdego posiadacza domku jednorodzinnego. Spędzanie czasu na tarasie niemal każdemu z nas kojarzy się z sielskim krajobrazem i przyjemnym spędzeniem czasu. Niestety, w naszych warunkach klimatycznych z tej przyjemności możemy korzystać przez mocno ograniczoną część roku. Letnie miesiące szybko upływają a potem taras zazwyczaj zostaje zaniedbany i praktycznie nie używany. Czy da się temu zaradzić? Tak! Nie mamy na myśli przeprowadzki w cieplejsze rejony świata, mamy na myśli zabudowę tarasu.

Zalety zabudowy tarasu

Nowoczesna zabudowa tarasu to estetyczne rozwiązanie, które pozwala chronić balkon lub taras przed działaniem warunków atmosferycznych oraz skutecznie wygłusza hałas. Do kolejnych zalet tego rozwiązania należy ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem gdyż zabudowany taras ogranicza zużycie energii wykorzystywanej do ogrzania domu.

Obecnie najczęściej stosowane są szklane zabudowy tarasów (znane jako zabudowy tarasów szklane), które pozwalają na elastyczny sposób użytkowania. Właściciel tarasu może w dowolnym momencie otworzyć zabudowę. Do wyboru są zabudowy ramowe lub bezramowe. Opcja bezramowa jest wyjątkowo estetyczna natomiast charakteryzuje się wyższym kosztem realizacji. Do wykonania zabudowy stosuje się szkło hartowane o dużej grubości. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów sprawia że konstrukcja jest odporna na zmieniające się warunki atmosferyczne.

Zabudowa w budownictwie mieszkaniowym

Zabudowa tarasu to świetne rozwiązanie dla właścicieli domu jednorodzinnego, natomiast obecnie obserwuje się coraz większą popularność zastosowania zabudowy w mieszkaniach, gdyż jest to dobry sposób na zwiększenie powierzchni użytkowej mieszkania. Balkon lub loggia często pozostawały miejscami opuszczonymi i praktycznie nie użytkowanymi przez cały rok. Dzięki zabudowie tarasu trend ten się odwraca. Zapomniane balkony wracają do łask i stają się potrzebną i funkcjonalną częścią mieszkania. Tego rodzaju rozwiązanie jest szczególnie cenione przez właścicieli mniejszych nieruchomości, dla których zabudowa balkonu stanowi szansę na dodatkowe metry kwadratowe.