Zastosowanie młotów hydraulicznych w koparkach i minikoparkach.

05/12/2017 Wyłączono przez grawertop

Jednym ze zdecydowanie ciekawszych rozwiązań w zakresie eksploatacji maszyn budowlanych, takich jak koparki, minikoparki czy też ładowarki, jest poszerzenie ich funkcjonalności o realizację wyburzeń. W tym jednak celu trzeba będzie zainwestować w odpowiedni młot hydrauliczny dostosowany do współpracy z posiadanym urządzeniem. Jest to jednakże bardzo dobra i korzystna inwestycja, bowiem siła uderzenia tego typu młota hydraulicznego, na ramieniu koparki czy też ładowarki, jest nieporównywalnie większa niż siła ręcznych młotów pneumatycznych, co w przypadku realizacji wielu prac budowlanych, może się okazać wręcz niezastąpione. Przyjrzyjmy się zatem tego typu urządzeniom nieco bliżej i przekonajmy się, czy będą one przydatne także w naszym przedsiębiorstwie budowlanym.

Młot hydrauliczny i jego zastosowanie.

Warto tutaj sobie w pierwszej kolejności powiedzieć nieco więcej na temat zastosowania młotów hydraulicznych w koparkach i ładowarkach. W trakcie realizacji różnorodnych prac budowlanych, bardzo często będzie zachodzić konieczność wykorzystania tego typu urządzenia. Chociażby w przypadku realizacji prac ziemnych. Przykładem może być wykonywanie wykopów pod sieć wodociągową lub kanalizacyjną. W trakcie realizacji wykopów, może dojść do sytuacji, iż natrafimy na przeszkody gruntowe, w postaci wielkich skał, kamieni, czy też starych konstrukcji betonowych, których nie sposób ominąć, ani też wyjąć z wykopów. W takich okolicznościach, jedynym, skutecznym rozwiązaniem, zadaje się być wykucie przejścia przez przeszkodę, lub ewentualne jej rozkruszenie celem pozbycia się jej z wykopu. Realizacja tego zadania z zastosowaniem ręcznych młotów pneumatycznych, może się okazać niewykonalna przez wzgląd na zbyt małą moc uderzeniową tego typu młotów. Dlatego też, młot hydrauliczny montowany na ramieniu koparki będzie w tym przypadku idealny. Szczególnie zaś polecanym w takich przypadkach rozwiązaniem może się okazać młot do minikoparki, bowiem jego konstrukcja jest stosunkowo niewielka gabarytowo, co umożliwia bezproblemowe wejście w wąskie wykopy ziemne.

Parametry techniczne młotów hydraulicznych.

Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na kwestię parametrów technicznych młotów hydraulicznych oraz ich przeznaczenia. Znajdziemy zarówno młoty do minikoparek, o mniejszych gabarytach i mniejszej mocy uderzeniowej, jak również młoty do potężnych ponad dwudziestotonowych koparek gąsienicowych, o potężnej mocy uderzeniowej. Te pierwsze będą stosowane właśnie w przypadkach, jakich przykład przedstawiono powyżej, natomiast drugie, w sytuacji poważnych prac wyburzeniowych. Wszędzie tam gdzie będzie potrzeba zastosowania konkretnej mocy uderzeniowej, czyli w sytuacji wyburzeń starych obiektów przemysłowych i tym podobnych, idealnym rozwiązaniem będą właśnie potężne młoty hydrauliczne do koparek i ładowarek.