przeprowadzki

25/10/2008 Wyłączono przez artus

Przeprowadzka bez stresu? Tak, jest to możliwe. Jedyne co musimy zrobić, to dobrze ją zaplanować. Najczęstszymi błędami jakie popełniamy podczas usługi przeprowadzki jest zostawienie wszystkiego na ostatnią chwilę, zabieranie wszystkich swoich rzeczy ze sobą na nowe miejsce oraz zły wybór przewoźnika. To właśnie te błędy sprawiają, że dla większości z nas przeprowadzki są koszmarem.

Oto kilka rad, które pozwolą nam spokojnie przejść przez okres przeprowadzki. Zacznijmy od uporządkowania naszych rzeczy, zróbmy ich przegląd i ustalmy, co możemy wyrzucić lub oddać. Unikniemy wtedy niepotrzebnie przewożenia rzeczy, które i tak albo rzucimy w kąt, albo wyrzucimy na nowym miejscu.

Po wyeliminowaniu zbędnych przedmiotów, zaopatrzmy się w kartony, będziemy w nie pakować nasze rzeczy. Zaczynajmy od pakowania tego, co nie będzie nam potrzebne podczas przeprowadzki. Opisujmy przy tym kartony, co w nich się znajduje. Zobaczycie, jak taki opis może pomóc w odnalezieniu nam czegoś co będzie nam potrzebne podczas przeprowadzki. Oczywiście ułatwi to również samo wypakowanie się po przewiezieniu naszych rzeczy.

Pakowanie rzeczy, których używamy na co dzień zostawiamy na ostatni dzień. Teraz możemy szukać przewoźnika. Najlepiej by była to firma świadcząca usługi transportowe, szczególnie specjalizująca się w przeprowadzkach. Jak ją znajdziemy, pakujemy ostatnie kartony i przeprowadzamy się.

Jak sami widzicie, nie jest to takie trudne, wystarczy tylko dobrze się zorganizować. Jeżeli jednak nas to przerasta, zdajmy się na specjalistów od przeprowadzek.