Czy fototapety są modne?

16/09/2020 Wyłączono przez grawertop

Z pozoru wydaje się, że szczytem popularności fototapet były lata 80 i 90. Później fototapety zyskały opinie nieco kiczowatego rozwiązania aranżacyjnego. Współcześnie wydaje się, że jesteśmy w momencie, w którym fototapety zaczynają wracać do łask i przechodzą swoisty renesans. Coraz chętniej są wykorzystywane w nowoczesnych aranżacjach. Cenione są za to, że nadają wnętrzu unikalnego charakteru. Ponadto, nie da się nie zauważyć, że współczesne fototapety wydają nie po prostu zdecydowanie bardziej gustowne od tego co pamiętamy sprzed 30-40 lat.

Fototapety 3D

Od kilku lat szczególnie cenione są fototapety 3D, czyli wzory, których głównym zadaniem jest optyczne powiększenie przestrzeni. Trend ten jest przede wszystkim widziany w mniejszych mieszkaniach, w których takie małe sztuczki aranżacyjne są po prostu mile widziane. Głębia, którą tworzy odpowiednio dobrana fototapeta 3D potrafi mocno wpłynąć na to jak postrzegamy wielkość określonej nieruchomości. Przykłady fototapet 3D to przede wszystkim futurystyczna abstrakcja oraz różnego rodzaju pejzaże.

Fototapety do pokoju dziecięcego

Niektórzy mogą uważać, że fototapety w salonie lub w sypialni to kicz. Najprawdopodobniej są to po prostu osoby, które nie poznały się jeszcze na możliwościach jakie drzemią w dobrze dobranej tapecie. Tak czy tak, nawet zagorzali przeciwnicy fototapet znacznie przychylniej patrzą na wykorzystanie takiego rozwiązania w pokoju dziecięcym. Ściana, na której są bohaterowie z ulubionych bajek to marzenie każdego dziecka! Dlatego też fototapeta to rozwiązanie, którego wprost nie może zabraknąć w dziecięcym królestwie.

Fototapety wpisujące się we współczesne trendy

Współcześnie wyjątkowo popularne są wszelkie aranżacje nawiązujące do loftowo-industrialnego stylu. Okazuje się, że fototapeta jest znakomitym rozwiązaniem pozwalającym szybko i ekonomicznie wprowadzić loftowy klimat w każde wnętrze. Wystarczy wybrać odpowiednią tapetą w kolorze betonu lub cegły by zmienić nudny pokój w klimatyczny zakątek. Przykłady nowoczesnych fototapet znajdziesz na https://obrazowo.pl/