Jakie narzędzia są potrzebne przy remoncie na własną rękę

08/07/2019 Wyłączono przez grawertop

Remont domu to duże przedsięwzięcie. Wymaga nie tylko dobrego projektu, ale również solidnych fachowców i sporych nakładów finansowych. Jednak wiele z podstawowych prac remontowych możesz zrealizować samodzielnie, a dobra organizacja pozwoli ci zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy i usprawni pracę. Jakie narzędzia potrzebne są przy remoncie na własną rękę? O czym warto pamiętać?

Podstawowe narzędzia ręczne

Przygotowania do samodzielnych prac remontowych zacznij od zgromadzenia niezbędnych narzędzi ręcznych, które zapewne w większości posiadasz. Jest to przede wszystkim młotek. Najlepiej sprawdzi się model pokryty gumową powłoką, dzięki której nie będzie wyślizgiwał się z rąk. Kombinerki, poziomica i miarka wraz z zestawem wkrętaków będą niezbędne nawet przy najprostszych czynnościach. Przy wykańczaniu wnętrza przydadzą się wałki i pędzle do malowania, drabina i taśmy malarskie.

Elektronarzędzia – czyli niezbędnik podczas pracy

Decydując się na remont na własną rękę musisz zaopatrzyć się elektronarzędzia, które nie tylko usprawnią twoją pracę i oszczędzą czas, ale przede wszystkim umożliwią solidne wykonanie wielu czynności. Niezbędnym minimum są przede wszystkim wkrętarka, wiertarka, wyrzynarka, szlifierka i piła tarczowa.

Elektronarzędzia to inwestycja na długie lata, ponieważ wykorzystasz je nie tylko podczas tego remontu, ale i przy drobnych naprawach i pracach domowych już po jego zakończeniu. Warto więc zadbać o to, by były one wysokiej jakości i o dobrych parametrach, gdyż ich siła i precyzja mają ogromne znaczenie. Najlepiej przy zakupie wybrać renomowanego producenta lub sklep oferujący profesjonalne narzędzia dla firm budowlanych, gdzie dostępna jest szeroka oferta elektronarzędzi wybieranych przez fachowców.

O czym warto pamiętać?

Prace remontowe wiążą się z ryzykiem, więc niezbędna będzie odzież ochronna. Kask przy pracy na wysokości, gogle ochronne podczas korzystania z pilarki i wyrzynarki czy bezpieczne buty i spodnie robocze to minimum.

Jeśli zależy ci na obniżeniu kosztów remontu rozsądnym wyjściem jest zakup wszystkich potrzebnych rzeczy w jednym miejscu, dzięki czemu oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale i czas, którego nie tracisz na zakupy w marketach budowlanych i stanie w kolejkach. Większość narzędzi możesz zakupić w sklepie mixtools.pl

Pamiętaj, że niektóre prace będziesz musiał zlecić fachowcom, jak np. montaż instalacji gazowej czy elektrycznej, gdyż wymagają one stosownych uprawnień.

Odpowiednie wyposażenie i odrobina wysiłku sprawią, że samodzielnie wykonasz większość podstawowych prac remontowych. Dzięki temu nawet przy ograniczonym budżecie stworzysz wnętrze, o jakim marzysz.