WordPress database error: [Expression #1 of ORDER BY clause is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'diginet_budowlany.wp_posts.post_date' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by]
SELECT DISTINCT YEAR(post_date) AS `year`, MONTH(post_date) AS `month`, count(ID) as posts FROM wp_posts WHERE post_type = 'post' AND post_status = 'publish' GROUP BY YEAR(post_date), MONTH(post_date) ORDER BY post_date DESC

Jakie narzędzia są potrzebne przy remoncie na własną rękę

grawertop | Narzędzia | 8 lipca 2019

Remont domu to duże przedsięwzięcie. Wymaga nie tylko dobrego projektu, ale również solidnych fachowców i sporych nakładów finansowych. Jednak wiele z podstawowych prac remontowych możesz zrealizować samodzielnie, a dobra organizacja pozwoli ci zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy i usprawni pracę. Jakie narzędzia potrzebne są przy remoncie na własną rękę? O czym warto pamiętać?

Podstawowe narzędzia ręczne

Przygotowania do samodzielnych prac remontowych zacznij od zgromadzenia niezbędnych narzędzi ręcznych, które zapewne w większości posiadasz. Jest to przede wszystkim młotek. Najlepiej sprawdzi się model pokryty gumową powłoką, dzięki której nie będzie wyślizgiwał się z rąk. Kombinerki, poziomica i miarka wraz z zestawem wkrętaków będą niezbędne nawet przy najprostszych czynnościach. Przy wykańczaniu wnętrza przydadzą się wałki i pędzle do malowania, drabina i taśmy malarskie.

Elektronarzędzia - czyli niezbędnik podczas pracy

Decydując się na remont na własną rękę musisz zaopatrzyć się elektronarzędzia, które nie tylko usprawnią twoją pracę i oszczędzą czas, ale przede wszystkim umożliwią solidne wykonanie wielu czynności. Niezbędnym minimum są przede wszystkim wkrętarka, wiertarka, wyrzynarka, szlifierka i piła tarczowa.

Elektronarzędzia to inwestycja na długie lata, ponieważ wykorzystasz je nie tylko podczas tego remontu, ale i przy drobnych naprawach i pracach domowych już po jego zakończeniu. Warto więc zadbać o to, by były one wysokiej jakości i o dobrych parametrach, gdyż ich siła i precyzja mają ogromne znaczenie. Najlepiej przy zakupie wybrać renomowanego producenta lub sklep oferujący profesjonalne narzędzia dla firm budowlanych, gdzie dostępna jest szeroka oferta elektronarzędzi wybieranych przez fachowców.

O czym warto pamiętać?

Prace remontowe wiążą się z ryzykiem, więc niezbędna będzie odzież ochronna. Kask przy pracy na wysokości, gogle ochronne podczas korzystania z pilarki i wyrzynarki czy bezpieczne buty i spodnie robocze to minimum.

Jeśli zależy ci na obniżeniu kosztów remontu rozsądnym wyjściem jest zakup wszystkich potrzebnych rzeczy w jednym miejscu, dzięki czemu oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale i czas, którego nie tracisz na zakupy w marketach budowlanych i stanie w kolejkach. Większość narzędzi możesz zakupić w sklepie mixtools.pl

Pamiętaj, że niektóre prace będziesz musiał zlecić fachowcom, jak np. montaż instalacji gazowej czy elektrycznej, gdyż wymagają one stosownych uprawnień.

Odpowiednie wyposażenie i odrobina wysiłku sprawią, że samodzielnie wykonasz większość podstawowych prac remontowych. Dzięki temu nawet przy ograniczonym budżecie stworzysz wnętrze, o jakim marzysz.

Kometarze

Napisz pierwszy komentarz.

RSS komentarzy.

Komentarze dla tego wpisu zostały wyłączone.

Polski Wordpress
Oparte na WordPress | Theme by Roy Tanck. Tłumaczenia dokonał azWeb dla Polski support WordPress