Nowe drzwi zewnętrzne. Drewniane czy z PCV?

01/04/2019 Wyłączono przez grawertop

Wymiana drzwi zewnętrznych, niesie za sobą pewne komplikacje i trudności. Przede wszystkim w zakresie dobrania odpowiedniego ich typu i modelu. Trzeba tutaj zwrócić szczególną uwagę na kwestie parametrów technicznych, nowych drzwi. Do tego dochodzi nam kwestia wyboru pomiędzy drzwiami z PCV a drewnianymi. Obecnie jest to może już nie tak wielka różnica, bowiem także drzwi drewniane, produkowane są z zachowaniem najnowszych standardów w zakresie izolacji termicznej oraz akustycznej. Jednakże, trzeba będzie liczyć się tutaj z koniecznością przeznaczenie sporej ilości czasu na dobór drzwi. Koniecznym będzie także posiadanie zaplecza finansowego, bowiem nowe drzwi zewnętrzne PCV i drewniane, będą bezsprzecznie całkiem sporo kosztować.

Parametry techniczne drzwi zewnętrznych.

Oczywiście nie możemy pomijać aspektów estetycznych w przypadku drzwi zewnętrznych, jednakże najważniejszą rolę odgrywać będą tutaj parametry techniczne. Chodzi głównie o kwestie izolacji termicznej oraz akustycznej. Dobre drzwi zewnętrzne PCV i drewniane będą gwarantować nam izolację na wysokim poziomie. Będzie to szczególnie istotne w domach, które nie posiadają wiatrołapu. Jest to bowiem dodatkowe pomieszczenie, które wychwytuje zimno wpadające przez drzwi zewnętrzne. Dobre drzwi powinny także w dość dobrym zakresie tłumić hałasy zewnętrzne. Tak, aby do środka naszego mieszkania przedostawało się ich jak najmniej.

Ostatecznie musimy zwrócić uwagę na to, aby spełniały one standardy antywłamaniowe. Będzie to podstawą do podpisania umowy ubezpieczenia domu od skutków włamań. W przypadku zastosowania drzwi nie spełniających tego typu standardów, niestety, ale żadna ubezpieczalnia nie podpisze z nami takiej umowy. Jednym słowem, będziemy mieć tutaj sporo kwestii, którym należy poświęcić naszą uwagę, aby nasze nowe drzwi zewnętrzne mogły spełniać swoje podstawowe zadania.

Zakup drzwi zewnętrznych

Jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne PCV i drewniane, to przede wszystkim będziemy je pozyskiwać w profesjonalnych sklepach z oknami i drzwiami. Tego typu sklepy będą gwarantować nam zdecydowanie najszerszy asortyment, a co za tym idzie, będziemy mieć o wiele większe możliwości wyboru. W końcu, poza kwestiami parametrów technicznych, powinniśmy jeszcze zwrócić uwagę na ich estetykę. Nie możemy przecież wstawić drzwi zewnętrznych, niedopasowanych do estetyki wykończenia budynku.

Warto tutaj pamiętać także o tym, iż dobre drzwi zewnętrzne PCV i drewniane będą dość sporo kosztować. Trudno będzie nam kupić dobre pod wszystkimi względami drzwi zewnętrzne za mniej niż 2 tys. PLN. Owszem znajdziemy bez problemów drzwi tańsze. Nie będą one jednak w stanie spełnić naszych wszystkich wymagań. Znajdziemy także drzwi o wiele droższe niż 2 tys. PLN, niemniej jednak nie każdemu będą takie drzwi zewnętrzne potrzebne. Nie każdego będzie też na tak kosztowne rozwiązanie stać.