Oszczędny montaż instalacji elektrycznej.

13/11/2016 Wyłączono przez grawertop

Nadmierne oszczędzanie podczas realizacji montażu instalacji elektrycznej nie jest wskazane, gdyż w pewnym momencie oszczędności będą realizowane kosztem bezpieczeństwa użytkowników, w to jest absolutnie niedopuszczalne. Możliwe jest jednak umiejętne wykorzystanie pewnych zalet wolnego rynku, aby dzięki nim poczynić pewne oszczędności materiałowe, przy zachowaniu wysokiego poziomu jakości stosowanych do wykonania instalacji podzespołów. Zobaczmy wobec tego, jak poczynić pewne oszczędności, aby dzięki temu ograniczyć nieco finalne koszty wykonania instalacji elektrycznej w naszym domu, bez utraty poziomu bezpieczeństwa jej codziennej eksploatacji.

Oszczędności materiałowe.

Jednym z rozwiązań na jakie możemy sobie tutaj pozwolić, jest próba znalezienia najtańszych podzespołów spełniających jakościowe kryteria zawarte w projekcie wykonawczym instalacji. Projekt ten z reguły będzie przewidywać poszczególne elementy wchodzące w skład instalacji, a także wskazywać będzie na ich producenta. My zaś możemy tutaj poszukać produktów konkurencyjnych, które jednak będą spełniać kryteria jakościowe. Możemy także spróbować znaleźć kilku różnych dostawców, u których poszczególne elementy instalacji kupimy w przystępniejszych cenach. Zawsze przecież może się zdarzyć tak, iż w jednej hurtowni dostaniemy tańsze gniazdka, zaś w drugiej łączniki elektryczne. Jeśli starannie poszukamy tego typu oszczędności, łączny koszt instalacji może spać nawet do 20%, co w przypadku całego domu jednorodzinnego okazuje się już być całkiem poważną kwotą. W tym celu musimy jednak odwiedzić wszystkie okoliczne sklepy i hurtownie elektryczne i pobrać od nich katalogi i cenniki na gniazdka, kontakty, łączniki i inne materiały elektroinstalacyjne, a następnie zupełnie na spokojnie przeprowadzić porównanie poszczególnych cen. Jest to jedno ze zdecydowanie najlepszych i zarazem najbezpieczniejszych rozwiązań w tym zakresie, bowiem zapewniamy sobie zachowanie wysokiego poziomu jakości i bezpieczeństwa eksploatacji naszej instalacji elektrycznej, a przy tym możemy w pewnym zakresie ograniczyć koszt przewidziany przez projekt.

Prawidłowy montaż.

Zdecydowanie najmniejsze możliwości oszczędności będziemy mieć w przypadku samego montażu instalacji. Tutaj nie da się zupełnie oszukać i jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest znalezienie najlepszego wykonawcy, który będzie w stanie zaoferować nam atrakcyjne ceny. Warto tutaj od razu poszukać takiego dostawcy, który będzie w stanie zaoferować nam pewne zniżki na materiały elektroinstalacyjne. Jest to całkiem prawdopodobne w przypadku większych firm elektroinstalacyjnych, bowiem wykonując duże ilości zleceń, bardzo często firmy te dokonują dużych zakupów w hurtowniach elektroinstalacyjnych, a to sprawia, iż mogą liczyć na rabaty dla stałych i dobrych klientów. W związku z powyższym, oszczędności materiałowe poczynione w ten sposób będzie można uznać za oszczędniejszy montaż, choć faktycznie zaoszczędzimy na łącznikach i gniazdkach. Jednakże wykonawca wpłynie na nasza oszczędność, która czasami także może osiągać całkiem wysoki poziom.