Poziomica murarska i jej zakup.

21/03/2020 Wyłączono przez grawertop

Współcześnie w zakresie narzędzi pomiarowych dla branży budowlanej, mamy do czynienia z sytuacją, w której praktycznie każdy fach budowlany będzie posiadać dedykowane dla siebie narzędzia pomiarowe. Szczególnie wyraźnie widać to na przykładzie poziomicy, gdzie bez trudu znajdziemy poziomice do płaszczyzn, poziomice murarskie, poziomice tynkarskie. Do tego znajdziemy także wszelkiej maści poziomice sznurkowe, do realizacji wylewek. Jest tego stosunkowo sporo, a co za tym idzie, każdy fachowiec w branży budowlanej będzie posiadać odpowiednią poziomicę. Warto więc przyjrzeć się kwestii tego, w jaki sposób i gdzie dokonać zakupu dobrej jakościowo poziomicy. Na co należy zwrócić szczególną uwagę, aby kupiona poziomica spełniała najważniejsze wymogi w zakresie przeznaczenia dla budownictwa?

Gdzie szukać dobrej jakościowo, profesjonalnej poziomicy budowlanej?

Takie zakupy najlepiej będzie zrealizować w profesjonalnych sklepach z narzędziami budowlanymi. Obecnie, stosunkowo często, możliwe jest natrafienie na dobrej klasy narzędzia pomiarowe także w marketach budowlanych. Niemniej jednak tam trzeba być bardziej uważnym, bowiem markety mają to do siebie, iż dystrybuują towar z wszystkich półek cenowych i jakościowych. Bardzo łatwo można więc ulec presji ceny i dokonać nieco nieprzemyślanego zakupu.

Oczywiście nie znaczy to wcale, iż poziomice i inne narzędzia pomiarowe z niższych półek cenowych są absolutnie bezużyteczne. Są jak najbardziej użyteczne, niemniej jednak nie sprawdzą się w firmach budowlanych przy ciągłej eksploatacji w trudnych warunkach. Takie narzędzia, jak bardziej nadają się do zastosowań typowo prywatnych. Jeśli w domu realizujemy prace remontowo budowlane. Jest to na tyle sporadyczne wykorzystywanie narzędzia, iż nawet te najtańsze powinny spełniać swoje zadanie przez dłuższy czas.

Do zastosowań typowo profesjonalnych w firmach budowlanych, gdzie narzędzia są eksploatowane każdego dnia, trzeba jednak wyszukać lepszej jakości poziomicę. Aby sprawdzała się w każdych warunkach i nie ulegała zbyt szybko uszkodzeniom.

Profesjonalna poziomica budowlana.

W przypadku narzędzi z górnej półki, warto zwrócić szczególną uwagę na to, co je wyróżnia. Dla przykładu profesjonalne poziomice murarskie, które charakteryzują się o wiele bardziej solidną konstrukcją. Mamy tutaj do czynienia z poziomicami wykonywanymi ze stopów aluminium z magnezem, co zapewnia iż profil jest trwały, odporny na uszkodzenia a przy tym stosunkowo lekki. Wewnątrz poziomicy jest dodatkowo wykonane żebrowanie, które zabezpiecza przed przypadkowym zgięciem poziomicy. Musimy bowiem pamiętać, iż każde odgięcie od idealnie prostego kształtu, przekłada się natychmiast na przekłamania pomiarowe. Istotną kwestią jest tutaj także libella pomiarowa i jej montaż. W tańszych modelach może dochodzić do jej przekręcania się co przecież także, automatycznie przekłada się na przekłamania pomiarowe.
Jednym słowem należy zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania poziomicy dla firmy budowlanej. Głównie pod kątem tego, iż w toku pracy będzie ona narażona na różnorodne uszkodzenia, którym należy przeciwdziałać. Tak, aby poziomica przez długi czas zapewniała nam prawidłową realizację pomiarów.