Wysoka jakość nowoczesnych okien drewnianych.

02/12/2017 Wyłączono przez grawertop

Zdawać by się mogło, iż współcześnie okna drewniane będą już tylko i wyłącznie reliktem przeszłości, tym bardziej, iż od dawna, większość inwestorów decyduje się na nowoczesne okna z PCV. Można ich zrozumieć, bowiem przez lata eksploatacji okien drewnianych, nauczyli się wystarczająco dużo na ich temat, a kiedy w końcu przyszła pora na okna PCV, to zauważyli, jakie korzyści niesie za sobą ich stosowanie. Niemniej jednak w ostatnich kilku latach można zaobserwować wyraźny wzrost zainteresowania drewnianą stolarką okienną, co wynika głównie z faktu tego, iż producenci okien drewnianych, także zaczęli wdrażać nowoczesne rozwiązania technologiczne, wychodząc z błędnego koła, w którym tkwili, myśląc, że sam materiał drewniany zrobi wszystko za technologie.

Zalety nowoczesnych technologii produkcji okien.

Przede wszystkim trzeba sobie tutaj powiedzieć, iż współcześnie produkowane okna, zarówno drewniane jak i PCV, charakteryzują się o wiele lepszymi parametrami technicznymi, niż miało to miejsce kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu. Stosowane są nowoczesne rozwiązania w zakresie samych szyb, które teraz są podwójnie a nawet potrójnie zespolony, z próżniowym wypełnieniem, zapewniającym minimalizację przenikania ciepła. To bardzo ważna kwestia a w nowych oknach, bowiem to właśnie przez okna wytracamy zdecydowanie najwięcej ciepła z naszych domów. Im lepsze, bardziej szczelne okna, o mniejszym parametrze przenikalności cieplnej, tym mniej opału zużyjemy w sezonie zimowym na ogrzanie naszych domów. Okazuje się także, iż nowe okna drewniane także mogą być bardzo szczelne i zapewniać doskonałe parametry izolacji termicznej, jak również akustycznej. Będą one co prawda nieco bardziej kosztowne, niemniej jednak, jeśli parametry będą dokładnie takie same, to w przypadku estetyki będziemy mieć okna o wiele lepsze. W końcu naturalne drewno to jeden z lepszych materiałów jakie możemy zastosować w budownictwie.

Dobór odpowiedniej stolarki okiennej.

Niezależnie jednak od tego czy zdecydujemy się a zakup stolarki okiennej drewnianej, czy też stolarki z PCV, trzeba będzie dokonać właściwego wyboru. Tak jak w każdej innej branży, tak samo i tutaj będziemy mieć do czynienia z różną jakością produktów, toteż warto rozejrzeć się dość precyzyjnie w lokalnych sklepach oraz hurtowniach, aby zapewnić sobie możliwość efektywnego ich eksploatowania w przyszłości. Bardzo dobrze na przykład prezentują się okna drewniane z bielskiej firmy Drew Dom, które charakteryzują się bardzo wysokim poziomem jakości wykonania, jak również stosunkowo przystępną ceną. Będziemy mieć także do czynienia ze stosunkowo niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej, a co za tym idzie, będziemy mniej energii cieplnej wytracać z domu poprzez okna, co w tym przypadku będzie kwestią zdecydowanie najważniejszą jeśli chodzi o koszty w sezonie zimowym.