Wybieramy plisy do naszych okien.

26/02/2020 Wyłączono przez grawertop

Umiejętność wpływania na poziom nasłonecznienia naszych wnętrz mieszkalnych to bardzo ważna kwestia. Przecież nie zawsze chcemy, aby słońce utrudniało nam korzystanie chociażby z telewizji. Czasami zaś chcemy, aby wpadało do środka wszystkimi możliwymi oknami. Aby przejąć skutecznie kontrolę nad ilością wpadającego do naszych pomieszczeń mieszkalnych światła, należy zamontować w oknach odpowiednie, regulowane zasłony. W tej kwestii możemy zastosować żaluzje i rolety, oraz w przypadku okien o kształtach bardziej nietypowych – plisy. Szczególnie te ostatnie zdają się być ciekawym zagadnieniem, toteż warto im poświęcić nieco więcej uwagi. Dzięki nim bowiem możemy zasłonić w bardzo estetyczny i ciekawy sposób wszystkie okna w naszych domach.

Czym plisy różnią się od tradycyjnych rolet?

Warto sobie tutaj od razu powiedzieć, na czym polega różnica jeśli chodzi o plisy i rolety. Otóż rolety sprawdzać się będą jedynie w przypadku klasycznych prostokątnych typów okien. Plisy zaś, możemy dowolnie dobrać do okien o kształtach nietypowych. Charakteryzują się także odmienną konstrukcją. W tym przypadku mamy do czynienia z czymś w rodzaju wachlarza, co jest bardzo wyraźne w przypadku okien o kształtach okrągłych. W tym konkretnym przypadku, mamy do czynienia z odpowiednio plisowanym materiałem i wspornikiem na środku. Z dwóch stron zaś są metalowe zakończenia plisy. Otwieramy ją dokładnie tak samo jak klasyczny wachlarz. Możemy zasłonić okno w niewielkiej tylko części lub całości. Są stabilne i wypełnieją bardzo precyzyjnie przestrzeń wewnątrz ramek szybowych, dzięki czemu po pełnym zasłonięciu niewiele może się przedostać światła do wnętrza. Ostatecznie decydując się na plisy z Wisły musimy jeszcze dobrać grubość materiału, co przekładać się na jego zdolność do przepuszczania światłą słonecznego w pełnym zasłonięciu. Do tego będziemy także musieli dobrać ich kolor, co też będzie wpływać na przepuszczalność światła.

Jakość wykonania plis.

Warto zwrócić również uwagę na kwestię jakości kupowanych plis. Nie każdy producent będzie dostarczać nam plisy o takiej samej wysokiej jakości. Plisy z Wisły to obecnie jedne z bardziej popularnych rozwiązań dostarczane przez jednego z bardziej doświadczonych producentów. Firma posiada wieloletnią tradycję produkcji różnorodnych zasłon okiennych, wśród czego także plis.

Kupując plisy dobrej jakości od sprawdzonego dostawcy, możemy zapewnić sobie maksymalnie wysoki poziom komfortu i wygody ich późniejszej eksploatacji. Jest to kwestia bardzo ważna, bowiem przy gorszej jakości wykonania mogą zbyt szybko po prostu się wyeksploatować, co nie jest zbyt korzystne. Tym bardziej, iż musimy przecież za nie zapłacić. Jeśli zaś już kupujemy plisy w całkiem przyzwoitych cenach, a nie najtańsze na rynku, to chcemy aby służyły nam jak najdłużej.